Mine sisu juurde

Mio, mu Mio

Allikas: Vikitsitaadid

"Mio, mu Mio" on Rootsi kirjaniku Astrid Lindgreni lasteraamat. See ilmus esmakordselt 1954. aastal Rootsis, originaalpealkirjaga "Mio, min Mio". Kirjutus on stiliseeritud, lugu meenutab tugevalt traditsioonilisi muinasjutte ja folkloori. Raamat sai 1956. aastal Saksa noortekirjanduse auhinna (Deutschen Jugendbuchpreis).

Tsitaadid teosest

[muuda]
  • [Sõnum Kaugele Maale:] "See, keda sa kaua oled otsinud, on nüüd teel. Ta rändab läbi päeva ja öö ning kannab käes tunnusmärki, kuldset kuldõuna."
  • Vaim jutustas, et ta oli jõudnud Stockholmi eelmisel õhtul ning pugenud samas pudelisse öömajale. Sest et tühjad pudelid on need kõige paremad magamispaigad, mida vaimud teavad.
  • Ent siis polnud ma veel oma kuningast isa roosiaeda näinud. Ma polnud näinud roose, ta imekauneid roose, mis lausa voogasid igal pool, ega ta valgeid liiliaid, mis õõtsusid tuules. Ma polnud veel näinud ta papleid, mille lehed olid hõbedast ning mis kasvasid taeva poole nii pikaks, et õhtu tulles põlesid nende latvades tähed. Ma polnud siis veel näinud tema valgeid linde, kes lendasid ringi roosiaias, ega olnud ma ka kuulnud midagi selletaolist, nagu oli nende lindude laul või hõbepaplilehtede muusika. Keegi ei või olla kuulnud ja näinud midagi nii ilusat, nagu kuulsin ja nägin mina oma kuningast isa roosiaias.
  • Sada valget hobust seisid vagusi ning vaatasid meile järele, kui me puude vahel eemaldusime. Nad ei järgnenud meile. Õunapuuõied valendasid kuupaistel nagu lumi. Nad valendasid tõepoolest nagu lumi... võib-olla ei näe ma enam kunagi nii valgeid õunapuuõisi.
  • Aga ta arvab valesti, mu tädi Edla. Oi, kui valesti ta arvab. Ühelgi Tegnéri pargi pingil ei istu enam mingit Bosset. Sest tema on Kaugel Maal. Ta on kaugel Maal, ütlen ma. Ta on seal, kus sahisevad hõbepaplid ... kus lõkketuled valgustavad ja soojendavad öös ... kus leidub leiba, mis kustutab nälga ... ja kus tal on tema kuningast isa, keda ta nii väga armastab ja kes nii väga armastab teda.
Jah, nõnda see on. Bo Vilhelm Olsson on ammugi Kaugel Maal ja tal on oma kuningast isa juures nii hea, nii ütlemata hea olla.

Välislingid

[muuda]
Vikipeedias leidub artikkel