Piret Puppart

Allikas: Vikitsitaadid

Piret Puppart (sündinud 26. märtsil 1986) on eesti moekunstnik.


Intervjuud[muuda]

  • [Kõinastu laiust:] Kõinastu on vaatamata oma väiksusele, mis on umbes 2,5 ruutkilomeetrit, hämmastavalt mitmekesine. Siin on üheksa erinevat maastikutüüpi: nii, et me võimegi näha natukene justkui pankrannikut, kiviklibust randa, sealt edasi minna kadastike vahele ja nautida heinamaad ning lõpuks lõpetada salumetsas.
  • [Arbu tammikust Kõinastul:] See on väga huvitav, kuidas sinna jõudes loodus justkui muutub sõrmenipsust. Kadakad ja männid saavad otsa ja äkki hakkab lehtmets, kus tammed ja kased kasvavad kõrvuti. Sinna tammikusse sisenedes on päris eriline olukord, kus sind võtavad vastu kaks suurt tamme: üks ühel ja teine teisel pool teed. Mulle endale tundub, et need peavad arvet, kes sinna metsa lähevad, ja hoiavad omamoodi silma peal. Tavaliselt ma jätan sinna kingituseks midagi väikest või tänusõnad.
  • [Jalgsi läbi mere Kõinastule minekust:] Minu jaoks on need läbi vee jalgsi kulgemised väga erilised, sest loodus on meist alati tugevam ja meri on just see keskkond, mis oskab eriti hästi iseloomu näidata. Kui ta sind juba läbi laseb, siis see looduse poolehoiu tunne on väga puudutav ja see teeb väga alandlikuks ning härdaks, eriti, kui sa oled kuhugi esimest korda minemas, sest sa ei tunne mere põhja ja kõik on uus.
  • Kõinastu on selles osas viimane suur armastus, aga mulle ei ole võõras jalgsi Vilsandile minek, Abrukalt Vahasele minek, Harilaiul Kiipsaare majakani ujumine, talviti Muhu ja Saaremaa vahel uisutamine või üle jää Abrukale jalutamine. Need on kõik äärmiselt olulised hetked, mis toovad kohale. Loodus on meist suurem.


  • Mulle tundub, et levima on hakanud üleüldine minimalistlikum suhtumine oma ellu, oma valikutesse ja tegelikult ka nendesse elupindadesse, kus me pesitseme, et mida sinna saab mahutada.
  • Ma olen tähele pannud ja tajunud, et me oleme hakanud rohkem investeerima ehetesse - suured kõrvarõngad, prossid, ka meestel – nii on see balanss liikunud jalatsilt ära. Kui muidu räägiti, et kontsade kandmine pikendab su keha ja silueti, siis kui me toome fookuse ehetele, siis ka see aitab siluetiga visuaalselt natukene mängida.
  • Ega need tossude tegijad ju ka rumalad ei ole, nad saavad aru, et nende põld laieneb. Ja nad pakuvad väga erinevaid versioone. Mingi hetk oli tõesti nii, et sa ei leidnud sobivaid toone või materjale, midagi, mis sind inspireeriks, aga nüüd see valik on muutunud väga laiaks, eriti kui me mõtleme naistele suunatud tossu peale. See ei ole ju tegelikult väga vana teema, et naistele disainitakse eraldi tosse – Reebokilt tulid esimesed naistele suunatud tossud 80ndatel.


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel