Mine sisu juurde

Plakat

Allikas: Vikitsitaadid
Hans Andersen Brendekilde", "1. november" (1884)


Proosa[muuda]

  • Inimesed tulid Maalt Marsile. Nad tulid sellepärast, et nad kas kartsid või ei kartnud, sellepärast, et nad olid kas õnnelikud või õnnetud, sellepärast et nad tundsid end olevat palverändurid, või nad ei tundnud end olevat palverändurid. Igal mehel oli oma põhjus. Nad jätsid maha halvad naised või halvad töökohad või halvad linnad, nad tulid, et midagi leida või midagi maha jätta või midagi saada, et midagi välja kaevata või midagi rahule jätta. Nad tulid väikeste unistustega või suurte soovunelmatega või hoopiski ilma nendeta. Aga valitsuse sõrm viitas neljavärvilistel plakatitel paljudes linnades: TEIE JAOKS LEIDUB TÖÖD TAEVAS.
    • Ray Bradbury, "Marsi kroonikad", tlk Linda Ariva, ptk "August 2001: Asukad", sari: Mirabilia, Tallinn: Eesti Raamat, 1974, lk 80


  • "Mis see Maak on?" uuris Lõbus.
"Dee on kokkusegatud ammooniumkloriid ja raadium. Dee paneb trollidel pea kilisema ja sulatab ajud ära. Dee on mägedes suur probleem ja nüüd mingid närukaelad teevad deda siin linnas ka ja meie üritame välja uurida, kuidas dee siia sattus. Härra Vimes lubab mul juhtida" – Detritus keskendus – "üldsuse teavitamise kampaaniat, kus öeldakse, mis juhtub närukaeltega, kes deda lastele müüvad..." Ta viskas käega suure ja üsna rohmakalt teostatud plakati poole seinal. Plakatil seisis:
Maak: ütle lihtsalt "Aaaahhhh-paaaluuun-ei-ei-eiiiOUH".


  • Harry astus sisse, pea peaaegu puudutamas längus lage, ja pilgutas silmi. Tundus, nagu oleks ta sulatusahju jõudnud: peaaegu kõik Roni toas paistis olevat kriiskavoranži värvi – voodikate, seinad, isegi lagi. Siis taipas Harry, et Ron oli peaaegu kõik pinnad katnud plakatitega ühest ja samast seitsmest nõiast ja võlurist, kes kõik kandsid oranže rüüsid, hoidsid käes luudasid ja lehvitasid energiliselt.
"Sinu lendluudpalli võistkond?" küsis Harry.
"Chudley kahurid," vastas Ron, osutades oranžile voodikattele, mida ilustasid hiiglaslikud mustad tähed C ja K ning kihutav kahurikuul. "Liigas üheksandad." (3. ptk, "Jäneseurg")
  • "Mida Scrimgeour tahtis?" sosistas Hermione.
"Sedasama mida jõulude ajal," vastas Harry õlgu kehitades. "Tahtis, et ma annaksin talle Dumbledore'i kohta usalduslikku informatsiooni ja hakkaksin ministeeriumi uueks plakatipoisiks." (30. ptk, "Valge haud")

Luule[muuda]

Plakateil surev kameeliadaam
armsama kätele vajub.
Emajõel popsutab palgiveopraam,
päikeses õõtsuvad pajud.

  • Linda Ruud, "Kevadvisandid", rmt: "Mu südames on pühapäev", Tallinn: ERK, 1962