Mine sisu juurde

Salma Hayek

Allikas: Vikitsitaadid
Salma Hayek, 2012.

Salma Hayek Pinault (neiupõlvenimi Salma Valgarma Hayek Jiménez; sündinud 2. septembril 1966 Coatzacoalcoses, Veracruzi osariigis, Mehhikos) on Mehhiko näitleja, filmilavastaja ja produtsent.

Intervjuud

[muuda]
 • On väga kerge tunda kellegi teise valu, kui sa teda armastad.
 • Suurim asi, mille film "Frida" mu ellu tõi, on rahu. Ma suhtun endiselt asjadesse kirglikult, aga mu kirg ei ole enam nii hajali ega nii nõudlik. See on palju võimsam, sest sellega kaasneb püsivus ja rahu. See keskendub protsessile, mitte tulemustele. • Kui ma püüan dieeti pidada, on mul kohutavalt paha tuju. Olen parema meelega natuke paksem, aga selle eest inimestega kena.
  • Salma Hayek, intervjuu: Anna Bugajska, "Znowu ostro kręci!", To i Owo nr 38, 18. spetember 2012, lk 6  (Vikitsitaatide jaoks tõlgitud / Raul Veede) • Enne, kui sa midagi teed, mõtle. Kui sa teed midagi, et kellelegi muljet avaldada, et olla armastatud, omaks võetud või isegi ainult tähelepanu püüda, peatu ja mõtle järele. Nii paljud inimesed püüavad agaralt luua muljet, kuid surevad selle käigus. Vale inimesega magada on üks asi, kuid mitte kasutada kondoomi, sest sa püüad kellelegi meeldida või oled romantilises mullis, on midagi muud. [---] Mulle meeldiks, kui me ei püüaks nii agaralt teistele meeldida.


Oprah Winfrey' intervjuu

[muuda]
 • Kui ma siia tulles taipasin, kui piiratud oli mu inglise keel, oli see väga õudne. Sain kiiresti aru, et seda ära õppida ei ole raske - see oli sisuliselt võimatu. Mu aktsent oli kohutav. Mehhikos ei ütle keegi: "Sul on inglise keeles hea aktsent." Sa kas kõneled inglist või ei kõnele - kuni sa suhelda suudad, ei huvita muu kedagi. Aga sõna aktsent hõivas mu elus tähtsa koha. Ja Mehhikos arvati, et ma olen hull, kui ma ütlesin: "Ma lähen Hollywoodi." Mitte keegi ei uskunud, et ma sellega hakkama saan.
 • Ma kartsin ka, et olen väga vilets näitleja, sest ma sain väga ruttu kuulsaks ja hakkasin inimestele palju raha sisse tooma. Kui sa raha sisse tood, ei ütle sulle keegi, kas sa oled halb või hea. Nad ei hooli sellest. Ma teadsin, et kui mul on mingigi anne, siis siia see sureb. Ma ei ole kunagi tahtnud olla kuulus halb näitleja!
 • Ma tahtsin, et mul oleks oma hääl, ja kui ma ei saa väga rikkaks või kuulsaks, mis siis sellest. Ja ma õppisin seda: kuidas sa tunned ära, mis on sinu enda tõeline unistus ja mis on unistus, mida sa unistad teiste inimeste jaoks, et nad sind armastaksid? [---] Vahest on väga lihtne aru saada. Kui sulle meeldib kogu protsess, siis on see sinu unistus. [---] Kui sa kannatad protsessi ära, oodates meeleheitlikult tulemust, siis on see kellegi teise unistus.
 • On tore, kui sul on suhe, ent naised satuvad sellest sõltuvusse. Sul võib olla suhe Jumalaga. Loodusega. Koertega. Iseendaga. Ning jah, sul võib olla suhe ka mehega, aga kui see on vilets suhe, siis on parem olla suhtes oma lilledega. Ma tean paljusid üksildasi naisi, kes on abielus! Sa pead teadma, mida on sinu olemasolu väärt sõltumata mehest, sõltumata tundelisest armusuhtest, isegi sõltumata su karjäärist. Miks peaksid need asjad määrama sinu väärtuse inimesena?
 • Mul on tõsiselt vedanud, et mul ei olnud kerge, sest ma õppisin väga palju, kui pidin kõik omal käel välja mõtlema ja asjad enda jaoks ise paika panema. Nüüd ma võin õpetada enda õpitut järgmisele põlvkonnale. Minust ei saa pelgalt kena nägu, mis kaob. Ma olen õppinud filme produtseerima, lavastama, kirjutama. Mind ei saa enam nii kergelt kõrvale heita. Kui ma olen kuuekümnene, võin ma endiselt lavastada. Mul võib tõesti, päriselt olla oma hääl, mis midagi muudab.
 • Jah, ma olen ilus [---] ma olen ilus ja kuulus - ja ikkagi ei ole kõigel sellel, mis mulle enda juures meeldib, sellega mingit pistmist, sest ma ei määratle ennast rikkuse ja ilu kaudu. Inimesed peavad mind kaunimaks kui ma olen, sest nad näevad mind ajakirjade kaantel - aga suvalises linnakeses võib leida kenamaid naisi. Ja ehkki mind praegu tuntakse, võin ma ühel päeval enam mitte kuulus olla - aga ma olen endiselt õnnelik. Mul on raha, kuid ma võiksin olla rikkam. Ma lihtsalt ei taha maksta hinda, mida mõned on nõus maksma selle eest, et neil oleks rohkem raha. Ma elan väikeses majas. Ma ei ole kaanetüdruk, kes kannab iga päev meiki. Mul on suurepärane elu ja ma ei tunne millestki puudust. Võib-olla on mul sellepärast kergem öelda "Ole see, kes sa oled" - aga ma ütlen inimestele alati, et nad ei tohiks end rikkusest ja kuulsusest liialt mõjutada lasta. Nad ei peaks seda jumaldama. Ma olen selles masinas, kuid ma ei ole oma hinge sellele ära andnud.

Tema kohta

[muuda]
 • Mul polnud aimugi, et ta nii kange on, nii et ma isegi ei ärritunud, ainult olin üllatunud. Muidugi on juhtunud, et naised mind "litapojaks" nimetavad, aga ainult tuttavad. Ja siin järsku viskas mulle niisuguse sõna näkku keegi, keda ma elus esimest korda nägin. Uurisin teda hoolikamalt. Selgus, et ta on särav näitleja - läbinisti kosmopoliitne, kuid samas endiselt seotud oma juurtega.

Välislingid

[muuda]
Vikipeedias leidub artikkel