Seks

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lõvidel käib seks põhimõtteliselt samamoodi kui inimestel.
Kärbestel üldjoontes ka.

Seks ehk suguline vahekord (ka koitus või kopulatsioon) on inimeste ja paljude loomade seas populaarne tegevus, mille käigus enamasti sisestatakse ja liigutatakse peenist vagiinas või muus avauses või selle läheduses sugulise naudingu, paljunemise või muud otstarbel. Samas hõlmavad seksi määratlused eri allikais palju muidki variatsioone. Seksi võidakse seostada muude käitumuslike nähtustega nagu armastus, füüsiline lähedus ja võim. Abielu ja seksi vahelise võimaliku seose küsimuses on allikad vastandlikel seisukohtadel. Üldjuhul ei nimetata taimede, seente ja bakterite paljunemiskäitumist tavakeeles seksiks, kuigi näiteks bakterite sugulist paljunemist on vahel selle sõnaga kirjeldatud. Vägivaldset seksi nimetataks vägistamiseks, üksildast seksi masturbatsiooniks.


  • Mitte keegi ei ole õigustatud seksi saama, nii nad ütlevad. Kõik on õigustatud seksi saama, ja mitte keegi pole õigustatud seda just sellelt või tollelt saama. Kõik me oleme potentsiaalsed objektid, mitte keegi ei pea objekt olema. Eine Funktion für alle und keinen.
  • Kaunis oleks kommunism, nagu Sauter on seda kirjeldanud: küsid seltsimehelt keppi, ja seltsimees annabki. Seks robotiga võiks küll olla riigi poolt kõigile tagatud, maksuraha eest: supiköök, koolid, haiglad ja erootiline robotla. Aga keda see aitab, kui tahaksid konkreetse tibu maha lüüa.
  • Seks on samasugune tegevus nagu iga teinegi. Selles pole midagi inetut, lihtsalt kaks inimest mängivad teineteise kehaga. See on nagu tants. Nagu mingi mäng.
  • Ma ei suutnud kunagi liituda minu noorusajal ellu astunud sugupõlve üldise protestikäraga monogaamia vastu, sest ükski seksialane piirang ei paistnud mulle nii kummaline ja ootamatu, kui seks ise. Kui kellelgi lubatakse, nagu Endymionil, armatseda Kuuga, ja ta kurdab, miks Jupiter hoiab oma kuusid haaremis, näis see mulle vulgaarse anti-kliimaksina. Ühe naise juurde jäämine on väike hind nii suure elamuse eest, nagu ühe naise nägemine. Nuriseda, et ma tohtisin ainult üks kord abielluda, oli nagu nuriseda, et ma olen ainult üks kord sündinud.
  • Seks on nagu bridž. Kui sul pole head partnerit, siis peab sul olema hea käsi.

Allikata[muuda]

  • Seks ilma armastuseta on tühi kogemus, kuid tühjadest kogemustest on see üks kauneimaid.
  • Armastus on vastutus, ent vastutust oodates tõstatab seks päris palju häid küsimusi.
    • Woody Allen
  • Kui võimud hoiatavad teid seksi patususe eest, on selles tähtis õppetund. Ärge võimudega seksige.