Suguti
Ilme
(Ümber suunatud leheküljelt Türa)
Proosa
[muuda]- Ühel või teisel ajal on kõiki fallosekujulisi toite, nagu porgandid, porrulaugud, kurgid, marineeritud kurgid, meripurad (mis leotatult paisuvad), angerjad, banaanid ja spargel, hinnatud kui afrodisiakume, nagu ka austreid ja viigimarju, kuna need meenutasid inimestele naise genitaale; kaaviari, kuna need on emakala munad; ninasarvikusarve, hüäänisilmi, jõehobukoonu, alligaatorisaba, kaameliküüru, luigegenitaale, tuviajusid ja hanekeeli põhimõttel, et millelgi nii haruldasel ja eksootilisel peab olema võluvägi; kuivatatud ploome (mida pakuti volilt Elizabethi-aegsetes bordellides); virsikuid (nende sarnasuse tõttu tuharatega); tomateid, mida nimetati "armuõunteks" ja peeti Eeva kiusatuseks Eedeni aias; sibulaid ja kartuleid, mis meenutavad munandeid, nagu ka "preeriaaustreid", keedetud pullimune; ja alraunijuurt, mis näeb välja nagu mehe reied ja suguti. (lk 155)
- Diane Ackerman, "Meelte lugu", tlk Riina Jesmin, 2005
- Ehk on falloselubadus alati mingitpidi mitterahuldav.
- Judith Butler, "The Lesbian Phallus and the Morphological Imaginary" (1993), kordustrükk kogumikus "The Judith Butler Reader" (2004)
- Naise nauding ei sõltu peenise kohaolekust tupes; mehe oma ka mitte. (lk 95)
- Germaine Greer, "The Whole Woman", Doubleday, 1999
- ... peenis on lindudel arhailine seisund – aja jooksul on enamik linnuliike sellest loobunud. Ja muuseas, nendel liikide, kel peenis on säilinud (nt kalkun), on kopulatsioon sageli emaslinnu suhtes vägivaldne. Evolutsioon oleks otsekui võtnud seisukoha, et mõned organid on moraalselt vananenud ja kuuluvad anatoomia prügikasti üheskoos halvamaineliste kaugete esivanematega (linnud on ju teatavasti ainus saurustest säilinud põlvnemisliin).
- Lauri Laanisto, "Igast sitta ka uuritakse". Sirp, 4. veebruar 2022