Mine sisu juurde

Tuttav

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Mida tuttavamaks inimesega saadakse, seda enam lakatakse näitamast mõistust ja hakatakse näitama südant. (lk 21)
  • Kahjuks harjume me üha enam tuttava inimese voorustega ja vihkame võõristusega seda enam tema vigu, mida pikemalt me temaga suhtleme. (lk 54)


  • Taaskohtumisel pärast lahusolekut küsivad tuttavad, mis meiega on vahepeal juhtunud, sõbrad aga küsivad, mis on toimunud meie hinges.  • "Noh," lausus Oop, "nüüd, kus me oleme omavahel tuttavaks saanud, asugem asja juurde. Hakkame jooma. Üksi on kurb juua. Ma muidugi armastan vaimu tema paljude tublide omaduste pärast, aga ma ei kannata inimesi, kes ei joo."
"Sa ju tead, et ma ei saa juua," lausus vaim. "Süüa ka mitte. Ega suitsetada. Vaim ei saa üldse paljutki teha. Aga parem, kui sa seda igale uuele tuttavale ei seletaks."


  • Et mitte liialt kannatada oma äparduste pärast, jutustage nendest tuttavatele, ja nende nägudelt näete, kui tühised teie äpardused tegelikult on.


  • Mõistagi teadsin ma, et leidub inimesi, kel on oma väitel tavalisest tugevam vaist, ja et mõnes vanas majas pidavat kummitama, kuid ma poleks mingil juhul tahtnud möönda, et selles võib peituda tõetera - isegi kui mulle oleks esitatud asitõendeid. Neid polnud keegi kunagi esitanud. Olin alati pidanud tähelepanuväärseks, et kummituste ja muude üleloomulike nähtustega olid alati kokku puutunud tuttavate tuttavate tuttavad, neist rääkis keegi, kes oli tundnud kedagi, kes omakorda oli kuulnud neist kelleltki tuttavalt!
    • Susan Hill, "Naine mustas", tlk Karin Suursalu, 2014, lk 67-68

Luule[muuda]

siis linnuäris märkan papagoisid
ja äkki ehmun see on tuttav pilt
ma nagu unes ütlen tere poisid
no tere Juhan kostab riiulilt

see kõik on võigas kuigi jutu käigus
ma juba jõuan mõtteid koondada
ja hõikan müüjat: kus on inimõigus
kes sai nad papagoideks moondada

  • Juhan Viiding, "* Ma alles noor kuid ühest-teisest väsind". Rmt: Jüri Üdi ja Juhan Viiding. "Kogutud luuletused". Koostanud Hasso Krull. Tuum 1998, lk 310