Mine sisu juurde

Šerri

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Humphrey Ward nägi välja vähem heasüdamlik kui ta naine, kui seda erinevust üldse võis märgata, ja sellepärast mõjus ta arukamana. Ta andis neile kätt, palus istuda, võttis nende paberid lahke osavõtlikkusega vastu ning pakkus siis neile kõigile klaasi šerrit. "Te võiksite seda juua," ütles ta, "et meel natuke rõõmsamaks läheks, sel ajal, kui ma need dokumendid läbi vaatan."
"See oleks väga kena," ütles Jeremy Alford, kes näis esinevat eeskõnelejana; Francis Morrisega oli toimunud mingi imelik närviline särakaotus, ja Simon tunnetas teravalt, et tema enda professionaalne staatus oli äärmiselt ähmane, seda fakti tunnistas kohtuniku enda diskreetne, küsiv, kaastundlik pilk. Ta oli liiga delikaatne küsimusi esitama, too kohtunik Ward, seepärast kallas ta neile kõigile klaasi šerrit.
  • Margaret Drabble, "Nõelasilm", tlk Vilma Jürisalu, Tallinn: Eesti Raamat, 1987, lk 238-239


  • Härra Strange kulistas ka teise klaasitäie šerrit ühe klõnksuga alla ja nentis, et võtaks vist veel ühe. Seda kuuldes vallandus teenri suust lämmatatud karje, ta kitkus juukseid ja röögatas: "Jumala nimel, no miks te, vana tolvan, seda siis kohe ei öelnud? Ma oleksin teile terve pudeli toonud!"
    • Susanna Clarke, "Jonathan Strange ja härra Norrell", 1. osa, tlk Hana Arras, 2007, lk 167


  • Ta oli andunult osalenud seitsmekümnendate aastate lillelaste liikumises ning tassinud Oak View'sse tikitud poolpargitud lambanahast kasuka ja ümmarguste traatraamidega prillidega sõpru. Vanavanemad olid vaadanud tudengeid, kes kandsid alt laienevaid pükse ja tohutult avarate varrukatega särke - kusjuures poistel olid sama pikad ja metsikult lokkis juuksed kui tüdrukutel - just nagu oleksid nood pärit mõnelt teiselt planeedilt, aga külaliste teistsugusus ei keelanud sööta neid pudru ja pirukatega ning panna magama Yorkshire'i villatekkide ja tepitud Paisley tekkide alla. Kanepit tohtis suitsetada ainult aias ning alkoholi majas õieti polnudki peale vanaisa viskikarahvini ja siirupmagusa šerri, millega immutati magustoitu valmistades biskviitkooki, aga Susiele ei jäänud märkamatuks, et sõbrad lausa võistlevad, keda Oak View'sse kutsutakse, ja vanavanemad omakorda osutavad külalistele heatahtlikkust, mille osaliseks tavaliselt said hulkuvad koerad.


  • Maud leidis oma abikaasa arutamas järgmist jahilkäiku isaga, kellel oli käes juba kolmas klaas šerrit. Lord Deverill nägi alati kuidagi koitanud välja. Tema hallid juuksed olid metsikud, otsekui oleks ta just ratsutamast tulnud, ja pintsak nägi välja, nagu oleksid hiired selle küünarnukke nakitsenud. Kui väga Skiddy ka ei püüdnud, et isanda rõivad oleksid puhtad ja pressitud, ikka nägid need välja nii, nagu oleksid äsja alumisest sahtlist välja tõmmatud - ja ta keeldus jäärapäiselt uusi riideid ostmast.