Mine sisu juurde

Kelner

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa

[muuda]
  • Oop tõstis käe ja lehvitas seda, möirates kelnerile. "Siia!" karjus ta. "Siin on inimesed, kes tahavad teid rahaliselt toetada. Nad kõik on aeglaselt janusse suremas."
"Üks asi, mida ma tema juures alati olen imetlenud," ütles vaim, "on tema häbelik, üksinduselembene loomus." (lk 198)


  • Ühel varahommikul oli proua Vassar, Sirje ja Marja ema, läinud Pärli kohvikusse, tellinud kohvi ja küll see oli olnud maitsev! Parem veel kui kodus tehtud. Ta oli ettekandjale kiitnud: Küll teil on täna hea kohv! Ettekandja oli rõõmust särades teatanud: Aga see on ka esimese tõmbe oma!
    • Mari Saat, "Matused ja laulupeod", 2015, lk 105
  • Ta oli ikka tõesti härra, kõneles ooberiga käsutavate laiade žestidega ja põrutaski ta peale ebaviisakalt, nii et Ahasel hakkas nagu pisut piinlikki ja ta kartis, et ehk oober viimati haavub säärasest käitumisest. Kuid vastupidi, see muutis teda viisakamaks, mida ebaviisakamalt temaga kõneldi, ja seda sügavamaid kummardusi ta hakkas tegema.


  • Blue ei oleks end kunagi nimetanud ettekandjaks. Lõppude lõpuks õpetas ta kolmandikele ilukirja, punus Igavese Tervise naisühingule pärgi, käis Henrietta kõige uhkemate korterikomplekside elanike koertega jalutamas ja hoolitses ümbruskonna daamide ilutaimede eest. Tegelikult oli ettekandjatöö Ninos tema tegemistest kõige tähtsusetum. Aga siin oli paindlik tööaeg, see tundus tema niigi veidras elulookirjelduses kõige seaduspärasem sissekanne ja kindlasti maksti siin kõige paremini. (lk 62)

Allikata

[muuda]
  • Kui keegi on kena teiega, kuid jõhker kelneri vastu, siis ei ole ta kena inimene.