Mine sisu juurde

Skandinaavia

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa

[muuda]
  • "On siiski veel Skandinaavia," ütles Pablo.
"Skandinaavia on väikelinn. Hästi söönud inimesed, kes magavad hästi. Caesarile meeldisid sellised inimesed — ja kindlasti ka tänapäeva diktaatoreile. Aga Skandinaavia oma suurmehed on ühel või teisel puhul valinud vabatahtliku maapao. Nad said suureks Euroopas, mitte Skandinaavias. Nii Ibsen, Strindberg ..."


  • Saan aru, et mõned unistavad naispoliitikute osatähtsuse viia sama suureks kui Skandinaavias. Aga kunstlikult pole küll vaja õrnemat sugu ettepoole upitada. Vanasti pidi, jah, komsomoli keskkomitees olema kindel arv lüpsjaid ja karjatalitajaid.
    • Tiit Tammsaar, Maarahva Erakonna riigikogu fraktsiooni esimees naiste osakaalust erakonnas. Küsitlus: Eesti Päevaleht, 28. mai 1998


  • Olen veendunud, et kõrgharidusega ukrainlased, keda on põgenike hulgas ligi 67 protsenti, suudavad keelekeskkonnas elades omandada baasteadmised mõne kuuga. Nad ei peaks tegema ainult lihttöid.
Miks Eesti neid siin kinni ei hoia ja laseb minna Skandinaaviasse, kus spetsialiste neljal käel vastu võetakse ja kaheksa korda rohkem palka makstakse? Kus keel saab algtasemel selgeks paari kuuga ja inimene saab arsti abina tööle asuda valdkonnas, mida ta tunneb ja mis teeb talle rõõmu. Meil pesevad arstid põrandaid ja insenerid lükkavad kärusid.

Luule

[muuda]

Kui kask kuivand
ja lauluallik mudane
sajavad luuletused suhu tagasi
Skandinaavia madalrõhkkondade ajal
läbi isamaa pinna