Mine sisu juurde

Kaheksa

Allikas: Vikitsitaadid

Kaheksa on arv ja number, mis täisarvuna järgneb seitsmele ja eelneb üheksale. Kaheksa märgitakse araabia numbriga 8 ja Rooma numbriga VIII.

Proosa[muuda]


  • Ta oli veetnud kaheksa aastat, püüdes saada päiksekiiri kätte kurkidest, mis tuli panna hermeetiliselt suletud anumatesse ning lasta taas välja, soojendama õhku jahedatel rõsketel suvedel.


  • "Oleksin ma lutikas, koliksin siit minema," mõtles Malin. "Aga võib-olla ei küsi lutikad sellest, mis on ilu ja rõõm, kui ainult on olemas neli voodit kaheksa vallavaesega nendes, ja lisaks veel üks väike vallavaene põrandal."


Draama[muuda]

  • [Remark:] Küll on tore olukord! Kaheksale tegelasele pole autor andnud mitte üht sõna, mitte ainsat repliiki, ei "ohh'i" ega "ahh'i", nad on tummad nagu kalad või rekvisiidid, aga mina, Remark, see igavene vaikija, räägin, mis tahan ja kui palju tahan!

Allikata[muuda]

  • Tango ei ole meessoost, see on paar: viiskümmend protsenti meest ja viiskümmend protsenti naist. Isegi kõige tähtsama sammu, "kaheksa", mis on tango süda, teevad naised. Ükski teine populaarne tants ei jõua samale tasemele kehade vahelises suhtluses: emotsioon, energia, hingamine, embus, südame pekslemine. Nõiaring, mis teeb võimalikuks improvisatsiooni.

Vanasõnad[muuda]

  • Seitsmest ahjust juba leiba söönud, kaheksas karask veel katsumata.
    • "Eesti vanasõnad, suurest korjandusest kokku põiminud M. J. Eisen", Eesti Kirjanduse Seltsi kirjastus Tartus, 1929
Vikipeedias leidub artikkel