Argument

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti


  • On üsna omapärane argument, kui väidetakse, et kuna kuritarvitusel on lastud mõnda aega kesta ning seda ei saa heastada, haavamata sellest kasu saanute huve, siis järelikult peaks sel laskma põlistuda.
    • Frédéric Bastiat, "Majanduslikud sofismid", 1. seeria (1845), 20. ptk "Inimtööjõud, riiklik tööjõud"
  • Ma ei tea midagi põlastusväärsemat kui tühipaljas paradoks, mõttetu teravmeelitsemine. Kui oleks tõsi (nagu on öeldud), et hr Bernard Shaw elatub paradoksidest, siis peaks ta olema lihtsalt harilik miljonär, sest temasugune vaimukas mees suudab leiutada mõne eksitava argumendi iga kuue minuti järel. See on kerge nagu valetamine, see ongi valetamine. Tegelikult ahistab hr Shaw'd muidugi julmalt asjaolu, et ta ei suuda lausuda ühtki valet, kui ta seda tõeks ei pea.
  • Loogika ei ole mõtteviis, mis oleks normaalsele mõtlemisele omane, aga temast on kasu näiteks teaduses, õiguses ja filosoofias. Tavavaidluses loevad teised argumendid. Kui keegi alles hommikuks koju tuleb ja siis naisele väga loogiliselt seletab, kus ta öö läbi kooserdas, siis mida loogilisem jutt on, seda kahtlasem see tundub. Aga teaduses peab argument olema loogiline.