Fran Drescher
Ilme
Francine Joy Drescher (sündinud 30. septembril 1957 New Yorgis) on USA näitleja ja ametiühingujuht.
Kõned ja esinemised
[muuda]- Siin toimuv on oluline, sest see, mis toimub meiega, toimub kõigis töövaldkondades, kuna tööandjad seavad esikohale Wall Streeti ja ahnuse ning unustavad ära olulised panustajad, kes kogu masina tööle panevad.
- Meie oleme siin ohvrid. Me oleme väga ahne olevuse ohvrid. Olen šokeeritud sellest, kuidas meid kohtlevad inimesed, kellega oleme äri ajanud. Ausalt öeldes ei suuda ma uskuda, kui kaugel me üksteisest nii paljudes asjades oleme. Kuidas nad kaeblevad vaesuse pärast, et nad kaotavad raha vasakule ja paremale, samal ajal kui nad annavad oma tegevjuhtidele sadu miljoneid dollareid. See on jälk. Häbi neile! Praegusel hetkel seisavad nad ajaloo valel poolel.
- Sa ei saa jääda pisendatuks ja tõrjutuks, lugupidamise ja austuseta. Voogedastus, digitehnika ja tehisintellekt on muutnud kogu ärimudelit. Käes on ajalooline tõehetk. Kui me praegu enda eest ei seisa, oleme kõik hädas. Meid kõiki ähvardab oht, et meid hakkavad asendama masinad. Ja suuräri, kes hoolib Wall Streetist rohkem kui sinust ja su perekonnast.
- Enamikul ameeriklastest ei ole hädaolukordadeks rohkem varu kui 500 dollarit. Praegu toimuv on väga suur asi ja see otsus tuli meile raskelt. Kuid ühel hetkel pead sa ütlema: "Ei, rohkem me seda ei talu. Te olete peast segi. Mida te teete? Miks te meiega niimoodi käitute?"
- See on oluline, see on tõesti tõsine ja see mõjutab kõiki töötajaid. Meil on õnn olla praegusel hetkel riigis, mis juhtumisi on töötajasõbralik. Ja ometi seisime silmitsi vastasega, kes on nii töötajavaenulik, nii kurt selle suhtes, mida me ütleme.
- Ei saa muuta ärimudelit nii suurelt, nagu see on muutunud, ja loota, et leping ei muutu. Me ei saa jätkata lepingus väikeste muudatuste tegemist, arvestamata sellega, mis meile peale surutud ärimudeliga praegu toimub. Ja mida meie teeme? Tõstame Titanicul mööblit ringi? See on ogarus.
- Me seisame enda eest. Te peate üles ärkama ja kohvi lõhna nuusutama. Meie oleme töötajad, me seisame enda eest ning nõuame austust ja oma panuse austamist. Te peate oma rikkust jagama, sest ilma meieta pole teid olemas.
- Fran Drescher, näitlejate ametiühingu SAG-AFTRA president, kõne näitlejate streigi väljakuulutamisel; Sonaiya Kelley, "Read SAG-AFTRA President Fran Drescher’s fiery speech announcing actors’ strike", Los Angeles Times, 13. juuli 2023 (Vikitsitaatide jaoks tõlgitud / Raul Veede)
- Mul on au teenida oma ametiühingut presidendina veel ühe ametiaja jooksul. Praegu on heitlikud ajad, kuid üheskoos suudame taluda torme, jääda kindlaks oma põhimõtetele ja hoolitseda selle eest, et meie suurt panust sellesse koostööpõhisesse kunstivormi enam kunagi ei pisendata, vaid pigem ülendatakse.
- Ametiühinguliikmete ühtsusest saab minu suurim pärand.
- Fran Drescher, kõne tagasivalimisel ametiühingu SAG-AFTRA presidendiks; Wendy Lee, "Fran Drescher is easily reelected as SAG-AFTRA president", Los Angeles Times, 8. september 2023 (Vikitsitaatide jaoks tõlgitud / Raul Veede)
Intervjuud
[muuda]- Sarjas "The Nanny" ei läinud Fran läbi piketi, sest tema isa oli ametiühinguorganisaator. See oli osavalt poetatud sõnum, mida ma sealtkaudu edastada tahtsin. Nüüd, kui ma kuulus olen, tunnen kohustust rääkida sellest, et me ei tohi anda võimu suurärimeestest sotsiopaatidele, kes palvetavad rahajumalate poole. Me ei tohi olla ainult mõtlematud tarbijad.
- Fran Drescher, intervjuu: Rachel Syme, "The Fashion Comeback of Fran Drescher in "The Nanny," with Help from Cardi B", The New Yorker, 19. oktoober 2018 (Vikitsitaatide jaoks tõlgitud / Raul Veede)
- On väga oluline, et kõik mõistaksid: me ei seisa üksnes iseenda eest, vaid me seisame ka kõigi teiste eest, sest see on libe tee väga ohtlikku aega ja tõelisse düstoopiasse, kui suurärid ja korporatsioonid arvavad, et nad võivad inimesed tööta jätta ja asendada nad tehisintellektiga. See on ohtlik ning nii lükatakse kõrvale mõtlemine, südametunnistus ja hoolimine.
- Fran Drescher, intervjuu pärast näitlejate streigi väljakuulutamist pressikonverentsil: Christopher Wilson, "How Fran Drescher became the voice of labor in America", Yahoo! News, 18. juuli 2023 (Vikitsitaatide jaoks tõlgitud / Raul Veede)
"The Nanny"
[muuda]- [Keeldudes minemast oma tööandja esietendusele läbi piketi:] Härra Sheffield, ma ei saa sinna minna. Mu emal oli kolm reeglit: ära kunagi istu maha avalikus tualetis, ära kunagi mine läbi piketi. Mis see kolmas oli? Ah jaa. Ära kunagi kanna loomaaias muskusõli.
- Cit. via: Emily Burack, "It's a Great Time to Rewatch Fran Drescher's The Nanny", Town and Country Magazine, 15. juuli 2023 (Vikitsitaatide jaoks tõlgitud / Raul Veede)