Mine sisu juurde

Kaisa Kuslapuu

Allikas: Vikitsitaadid
Kaisa Kuslapuu, 2021.

Kaisa Kuslapuu (sündinud 11. jaanuaril 1995) on eesti muusik ja luuletaja.

Intervjuud

[muuda]
  • Igavene teine on taasiseseisvuspäev minu jaoks. Lapsepõlvest peale on meil koolides 24. veebruari tähistatud ja see võib olla on ka põhjus, miks maast madalast pole seda suurt sidet just taasiseseisvumispäevaga tekkinud, sest see on suvevaheajal ja lapsena olin sel ajal alati pillilaagris, aga rahvapillilaagris tõmmati sel päeval lipp masti ja oli pidulikum päev.
  • Meie vennaga lugesime suvel ajalehte. Meil oli oma süsteem, olid omad alajaotused, et kõigepealt tuleb lugeda suurt koomiksit, see oli Urmas Nemvaltsi joonistatud ja siis asusime väiksemate koomiksite kallale. Mina lasteaias ei käinud, sain vanaemaga kodus olla. See meenub kõige rohkem lapsepõlvest, aga ka õuemängud, palju tänaval naabrilastega mängimist ja ka tubast olemist.
  • Ema lihtsalt pani mind muusikakooli. Ma olin ikkagi tohutult tubli, mul on eluaeg olnud vajadus olla tubli tüdruk, et tunnis ei oleks piinlik, aga mulle väga meeldis klaverit mängida. Ma ei olnud üldse mässumeelne teismeline, see on natuke hiljem elus tulnud.
  • [Elleri muusikakoolis kompositsiooni kõrvale lisaainete valimisest:] Võtsin siis orelimängu ja see, et seda saab jalgadega mängida, oli lihtsalt nii jabur. Algul lihtsalt ei tulnud välja, see oli ikka paras pähkel, pidi nii palju harjutama, ja siis lihtsalt tuli see side.
  • Erialavahetus toimus siis, kui mul ühel hetkel tuli kirjutamistõrge ja samal ajal oled 18-aastane ja see on nii tohutult dramaatiline, et lihtsalt ei suuda end sundida enam kirjutama, lihtsalt oli madalam seis tol hetkel ja erialaõpetaja soovitas eriala vahetada, siis valisingi oreli. Orelimäng on nii teraapiline tegevus, see pill lihtsalt kõlab nii hästi.
  • [Kirjutamisblokist:] Loojanatuuriga inimesele on see päris karm, kui see on sinu töö ja kirjutad uut materjali, et teenida leiba, siis see on päris õudne, selliseid pressimisseansse olen päris palju teinud. See on kõige õudsem olek, kus olla. Vahel pressimine aitab, vahel teeb asja hullemaks. Kõik juhtub, mis peab juhtuma.
  • Olen pigem üksinokitseja. Kui tekst on aus ja tuleb südamest, siis ta ka kõnetab kuulajat. Eesti keeles on nii põnev ennast väljendada, sest see läheb otse kuulajale ajju.
  • Ma ei suuda valetada ja ei suuda näidelda.
  • Just muusikakooli õppima minek oli väga toitev ja avardav mu jaoks. Iseseisev olen ma kogu elu olnud.


  • [Tartu 2024 avakontserdiks kirjutatud laulust:] Alati on inimesi, kellele mitte miski ei meeldi. See kõlab võib-olla veidi kurjalt, kuid eestlastel on võime mitte mõelda enne, kui nad midagi ütlevad. Ilmselt peale vabariigi aastapäeva kontserte on sama teema, et inimesed üritavad lihtsalt kuidagi teada anda, et kas te arvestasite sellega, mis mulle meeldib, ja nad isegi ei ürita mõista. Minu arust oli kõik väga tore ja on muidugi tore, et inimestele see laul meeldis.
  • Laulukirjutaja ja muusik oleks päris raske olla, kui ma võtaks kõike väga endasse. Ma arvan, et põhiline on, kui sa ise tead, miks sa teed mingit asja ja kui sul on lõbus seda teha. Kui see mulle endale ei meeldi, siis see on täiesti mõttetu tegevus.
  • [Sellest, mis teda Tartu juures tõmbab:] Lihtsalt tundub õige. See on sama küsimus, et miks sa kirjutad selliseid laule. Lihtsalt sellised lotoga määratud asjad, mis sulle võivad meeldida. Ma tunnen, et ma olen sattunud hästi õigesse kohta.
Siin on lihtne asju ise teha. Minu kogemus on olnud see, et kui sa soovid korraldada kontserti, siis see on lihtsam kui mõnes teises suuremas kohas. Ja ma saan sõpradele külla minna, ilma et peaks bussiga sõitma 40 minutit, mis on alati tervitatav.

Välislingid

[muuda]
Vikipeedias leidub artikkel