Mine sisu juurde

Rullraamat

Allikas: Vikitsitaadid
(Ümber suunatud leheküljelt Kirjarull)

Piibel[muuda]

Siis ma ütlesin: "Vaata, ma tulen,
rullraamatus on minust kirjutatud."


  • Ja ta ütles mulle: "Inimesepoeg, söö, mis sulle antakse! Söö ära see rullraamat ja mine räägi Iisraeli soole!"
2 Siis ma avasin oma suu ja ta andis mulle süüa selle rullraamatu.
3 Ja ta ütles mulle: "Inimesepoeg, täida oma kõht ja toida oma sisemus selle rullraamatuga, mille ma sulle annan!" Siis ma sõin ja see oli mu suus magus nagu mesi.
4 Ja ta ütles mulle: "Inimesepoeg, tule! Mine Iisraeli soo juurde ja räägi neile minu sõnu!"


  • Ja ma tõstsin jälle silmad üles ja vaatasin, ja ennäe, seal oli lendav rullraamat.
2 Ja ta küsis minult: "Mida sa näed?" Ja mina vastasin: "Ma näen lendavat rullraamatut, kakskümmend küünart pikk ja kümme küünart lai."
3 Siis ta ütles mulle: "See on needus, mis käib üle kogu maa. Sest ühelt poolt - kõik, kes on varastanud, saavad karistada, ja teiselt poolt - kõik, kes on valet vandunud, saavad karistada.
4 Mina olen lasknud selle välja tulla, ütleb vägede Issand, ja see tungib varga kotta ja selle kotta, kes valet vannub minu nimel; ja see jääb tema kotta ja hävitab selle, niihästi puud kui kivid."


  • Ja ma nägin troonil istuja paremas käes rullraamatut, täis kirjutatud seest ja väljast, kinni pandud seitsme pitseriga.
2 Ma nägin võimsat inglit, kes suure häälega kuulutas: "Kes on väärt avama seda raamatut ja lahti tegema selle pitsereid?"
3 Ning mitte ükski taevas ega maa peal ega maa all ei suutnud avada raamatut ega vaadata sinna sisse.
4 Ma nutsin kibedasti, et kedagi ei leitud väärt olevat avama seda raamatut ning vaatama sinna sisse.
5 Siis üks vanemaist ütles mulle: "Ära nuta! Ennäe, lõvi Juuda suguharust, Taaveti juur, tema on võitnud, tema võib avada raamatu ja selle seitse pitserit!"
6 Ja ma nägin trooni ja nelja olevuse ja vanemate keskel seismas Talle, kes oli otsekui tapetud ning kellel oli seitse sarve ja seitse silma - need on seitse Jumala vaimu, kes on läkitatud kogu ilmamaale.
7 Ja ta tuli ning võttis raamatu troonil istuja paremast käest.


Proosa[muuda]

  • Müstikud kinnitavad, et ekstaasis ilmub neile ringkamber ja suur, katkematu tekstiga ringraamat, mis katab kogu ümbritsevat seina; aga nende tunnistused on kahtlased, nende sõnad segased. See ringikujuline raamat on Jumal.
    • Jorge Luis Borges, "Paabeli raamatukogu". Rmt: "Hargnevate teede aed", tõlkinud Ott Ojamaa, LR 1972, nr 5/6, lk 60


  • Kunagi nägin üht vana hiina rullraamatut, mis mulle väga meeldis. Seal kujutati puu all istuvat vanameest kassikangast kudumas. Selle nimi oli "Vanamees nautimas tegevusetuse mõnusid". See pole mul kunagi meelest läinud. (lk 10)


Luule[muuda]

Nüüd kitsenev rada
järseneb, nüüd hing
peatub, vaadates taha,

näeb oma vaevalist teed
rullumas, keeru peal keerd,
kirjarullina maas

Vikipeedias leidub artikkel