Lea Larin

Allikas: Vikitsitaadid

Lea Larin (sündinud 16. veebruaril 1967) on eesti ajakirjanik.

Artiklid[muuda]

  • Lageraiete mainimist ei pea siiski ka metsa pelgaks majandusüksuseks pidajad enam sobilikuks. Selle asemel toimub metsades uuendusraie. Vikipeedia andmetel on "uuendusraie raie, mida tehakse, et võimaldada metsa uuendamist või uuenemist. Ühtlasi on uuendusraie ka peamisi puiduvarumise viise. Uuendusraiet tehakse lage- või turberaiena puistus, mis on saavutanud raievanuse". Nagu keegi tabavalt märkis, on see sama hea kui lasta rusikad käiku ja seejärel öelda ohvrile, et tead, see oli arenguvestlus. Ega uuenduslik "uuendusraie" ju nähtuse olemust muuda – lageraielank jääb ikka lageraielangiks, nimeta seda kuidas tahad.


  • Kes ei armastaks Eesti loodust? Oleme ju kõik tulihingelised Eesti looduse kaitsjad ja armastajad (oh, need õitsvad puisniidud ja ürgsete laante müha, allikavee vulin ja linnulaul).
  • See ongi meie tänane loodushoiu tegelikkus. Põllulinde ja metsalinde jääb sobivate elupaikade hävimise tõttu järjest vähemaks, aga loodusradade külastamise osas hüppame üle normi.
  • Jah, me võiksime vabaneda väikese saastajariigi ja metsade mahavõtja mainest, mitte toita pelletikaupmeeste märgi unistusi tõusta Euroopa rohepesu esinumbriteks. Võiksime loobuda suurtest monokultuursetest kemikaalidega ülespumbatud ja ümberkaudu putukaid mürgitavatest põllulahmakatest. Võiksime muru porini närimata. Jah, me võiksime paljutki, kui vaid tahaksime!


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel