Lea Larin
Ilme
Lea Larin (sündinud 16. veebruaril 1967) on eesti ajakirjanik.
Artiklid
[muuda]- Lageraiete mainimist ei pea siiski ka metsa pelgaks majandusüksuseks pidajad enam sobilikuks. Selle asemel toimub metsades uuendusraie. Vikipeedia andmetel on "uuendusraie raie, mida tehakse, et võimaldada metsa uuendamist või uuenemist. Ühtlasi on uuendusraie ka peamisi puiduvarumise viise. Uuendusraiet tehakse lage- või turberaiena puistus, mis on saavutanud raievanuse". Nagu keegi tabavalt märkis, on see sama hea kui lasta rusikad käiku ja seejärel öelda ohvrile, et tead, see oli arenguvestlus. Ega uuenduslik "uuendusraie" ju nähtuse olemust muuda – lageraielank jääb ikka lageraielangiks, nimeta seda kuidas tahad.
- Lea Larin, Metsapesu, Sirp, 31. jaanuar 2020
- Kes ei armastaks Eesti loodust? Oleme ju kõik tulihingelised Eesti looduse kaitsjad ja armastajad (oh, need õitsvad puisniidud ja ürgsete laante müha, allikavee vulin ja linnulaul).
- See ongi meie tänane loodushoiu tegelikkus. Põllulinde ja metsalinde jääb sobivate elupaikade hävimise tõttu järjest vähemaks, aga loodusradade külastamise osas hüppame üle normi.
- Jah, me võiksime vabaneda väikese saastajariigi ja metsade mahavõtja mainest, mitte toita pelletikaupmeeste märgi unistusi tõusta Euroopa rohepesu esinumbriteks. Võiksime loobuda suurtest monokultuursetest kemikaalidega ülespumbatud ja ümberkaudu putukaid mürgitavatest põllulahmakatest. Võiksime muru porini närimata. Jah, me võiksime paljutki, kui vaid tahaksime!
- Lea Larin "Kes ei armastaks Eesti loodust?", Sirp, 14.08.2020
- Kui keegi arvab, et naiste esindatus ühiskondlikus debatis ei olegi tähtis, on mingi feministide pseudoteema, siis meenutan, et üle poole ühiskonnast ei saa olla nähtamatu ei eksperdi, subjekti ega allikana, tema hääl kuulmatu, suu tummalt kinni. Kui naised ei ole esindatud igal tasandil poliitikas, firmajuhtide hulgas ja helendaval ekraanil, siis annab see selge sõnumi, et selles ühiskonnas ei ole naine ega naiste arvamus tähtis.
- Elame Eestis, kus parlamendis istuvad koosseisust koosseisu onu Heinod ning meeskriitikutel on kombeks naisautorite teostele ja neile endile äsada paariskülgede ja seeriaviisiliste lugude kaupa.
- Lea Larin, "Kõiges on süüdi feminism", Sirp, 14. mai 2021