Neljapäev

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Neljapäev on nädalapäev, millele eelneb kolmapäev ja järgneb reede. Eestis on neljapäev nädala neljas päev. Paljudes maailma maades ja kirikunädalas on neljapäev nädala viies päev. Germaani keeltes on see jumal Thori või Donari päev, romaani keeltes Jupiteri päev. 1970.-80. aastatel oli neljapäev Nõukogude Liidus kalapäev.

  • Tuleb uus neljapäev - niisama alatu ja inetu inimese jaoks. Niisama põhjatu-rumal kui iga ajajakukene. Nagu toobis, kus sind raputatakse. Nagu niidi otsas: ela aga neljapäev üle... Ei julgust ega tahtejõudu. Ära kunagi mäletada püüa, et Inimene olla võidakse. Ja sa ära oota-looda. Tulevikus ei ole midagi, sellepärast et ka tulevikku kellelgi ei ole. On ainult piirita-rumal olevik.
    • Jaan Oks "Neljapäev", kogumikus "Otsija metsas"
  • Alley Oop astus talle mööda vahekäiku vastu, heitis käsivarred tema ümber, embas teda, haaras tal siis õlgadest ning lükkas ta eemale, et talle näkku vaadata.
"Sa oled ikka tõesti vana Pete?" küsis ta. "Sa ei vea meid ninapidi?"
"Ma olen Pete," ütles Maxwell. "Kes ma siis sinu arvates olen?"
"Hüva, sellisel juhul tahan ma teada," nõudis Oop, "kes oli see, kelle me kolme nädala eest neljapäeval maha matsime. Me mõlemad vaimuga käisime matustel. Ja sa võlgned meile kakskümmend kulli nende lillede eest, mis me saatsime. Täpselt nii palju nad meile maksma läksid."
  • [Holly Golightly:] Neljapäev! Ei saa olla! See on juba liig!
[Paul "Fred" Varjak:] Mis neljapäevas siis nii liig on?
[Holly Golightly:] Ei midagi peale selle, et ma suuda kunagi meeles pidada, millal see tuleb.Igal neljapäeva öösel,
igal öösel vastu reedet,
mina, valges frakis neeger,
mängin kollast klaverit.

  • Ott Arder, "Tibukollane tiibklaver" kogust "Üks kõiksus". Tallinn: Eesti Raamat 1982, lk 11-12


Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel