Mine sisu juurde

Tantsupõrand

Allikas: Vikitsitaadid
Nils Dardel, "Tantsupõrand" (1922)

Luule

[muuda]

Laev on sadamas terve öö,
laud on kaetud — võta ja söö!
Viin on klaasis, käsi on soe,
homme ja ülehomme ei loe.

Tule ja tantsi, põrand on kuum,
aeg on lühike, lõpmatu ruum.


päevad läevad tihti elu tundub kibe
aga tantsupõrand ikka püsib libe
sest me sinuga ei unustada saa
seda valget ööd mil õpetasid sa:

sa võta kallim 2 kilo steariini
3 kilo talki 5 kilo parafiini
see pulber puista tantsupõrandale maha
seda asendab ka mesilasevaha

  • Juhan Viiding, "Läikpulber tantsupõrandale". Rmt: Jüri Üdi ja Juhan Viiding. "Kogutud luuletused". Koostanud Hasso Krull. Tuum, 1998, lk 411

Proosa

[muuda]
  • Hiljem olid moejalatsid tennised, valgendasime neid hambapulbriga ning käies tähistas pulbririda tennisekandja liikumisteed, tantsupõrand aga muutus mõne hetkega valgeks nagu lumelagendik, see oli tõeline hambapulbriajastu. (lk 112)
    • Olivia Saar, "Rohetav raiesmik", rmt: Olivia Saar, "Humalapuu", 2005


  • Selleks ajaks, kui ma paleesse jõudsin, säras nurmede kohal ere päike. Möödusin siseõuest, mida olin märganud juba päev varem, ja peatusin nüüd, et seda lähemalt silmitseda. Keset õue oli suur sõõrjas tantsuplats, mida ümbritsesid ringina tammed ja loorberipuud, pakkudes varju lõõskava päikese eest. Olin arvanud, et tantsupõrand on kivist, aga nüüd nägin, et see oli ehitatud tuhandest puuplaadikesest, nõnda lihvitud ja võõbatud, et tundus, nagu oleks põrand ühes tükis. Plaatidele olid maalitud keeritsad, mis rullusid sõõri keskelt väljapoole nagu vahused laineharjad. Daidalose kätetöö, see ei saanud olla keegi muu.