Mine sisu juurde

Eino Baskin

Allikas: Vikitsitaadid
Eino Baskin 1974. aastal

Eino Baskin (17. juuni 1929 Tallinn – 11. märts 2015 Tallinn) oli Eesti estraadikunstnik, näitleja ja lavastaja, Vanalinnastuudio ja Vana Baskini teatri asutaja, anekdoodiraamatute autor.


  • Kriitika on sama nagu karu suudelda - üllatus on suur, aga pärast pahandusi palju!
  • Rahamees tõmbab köie rahakotiga alati enda poole.


  • Nõukogude ajal oli muidugi keerulisem nalja teha. Olen naljategemise pärast vangis istunud, mitu korda esinemiskeelu saanud, mistõttu olen pidanud Eestist ka mõneks ajaks lahkuma. Ainult suuvärgi pärast. "Meelejahutajas" pidi iga lause, iga sõna pärast võitlema. Poliitilist nalja teha ei saanud, isegi see, mida üritasime ridade vahele kirjutada, kraabiti välja. Raadiomajas oli ju ekstra inimene, kes kuulas tekstid üle ja kärpis. Praegu on palju lihtsam, ainult tule ja tee. Kui astud ämbrisse, saad ajalehega vastu pead, valitsus sind sellepärast ei hurjuta ja esinemist ära ei keela.
  • Need, kes anekdoodi välja mõtlevad, mõtlevad välja ühe, heal juhul teise ja kolmanda, aga tuhande kaupa nalju välja mõelda ei jõua keegi.
  • Nii kaua, kui inimene räägib, kõnnib, sööb – nii kaua ta elab. Aga kui juba käimine on piiratud, siis see muserdab.
  • Ma arvan, et igal inimesel on saatus. Mina pole viina joonud, suitsetamise jätsin maha 50 aastat tagasi, ometi on haigusi tulnud ridamisi, sealhulgas kaks tõsist infarkti. Teine joob nagu loom, aeleb rentslis, aga süda tiksub nagu Šveitsi kell.
  • Oh, eestlased pole sugugi morn rahvas. Minu estraadietendustel on alati publikut olnud, alati on rahvas naernud. Miks kõik jooksevad vana-aastaõhtul koju "Tujurikkujat" vaatama? Eks ikka sellepärast, et tahetakse naerda. Nalja on vaja. Samas näen ka seda, et poliitilise olukorra tõttu on rahvas mornivõitu. See teeb rahva külmemaks. Täitsa noored inimesed on loomulikult lusti täis, aga keskealised ja vanemad inimesed on minu arust murelikumaks muutunud.

Tema kohta[muuda]

  • Kui kellegi kohta saab öelda armastatud näitleja, armastatud lavastaja või armastatud teatrijuht, siis Eino Baskin oli kõike seda. Eino armastus oma publiku vastu oli siiras, tugev ja tingimusteta ning rahva vastuarmastus jäägitu. ... Eino Baskin oli meie rahvusliku huumori- ja satiirižanri loojaks ja edasiviijaks nii teatris kui estraadil, nii televisioonis kui raadios.
  • Baskini suhtumine on selline, et ta "paljastab puudusi", kuid propageerib ka inimlikkust selle sõna kõige laiemas tähenduses.
Vikipeedias leidub artikkel