Turundus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 613 baiti ,  10 kuu eest
resümee puudub
(Link)
Resümee puudub
 
 
==Proosa==
* Kolonel Cargill, kindral Peckemi [[probleem]]ide lahendaja, oli jõuline ja õhetav [[mees]]. Enne [[sõda]] oli ta olnud ergas, võimukas ja agressiivne turundusjuht. Ta oli väga halb turundusjuht. Kolonel Cargill oli turundusjuhina nii halb, et tema teeneid ihalesid [[firma]]d, kes tahtsid [[maksupettus]]e eesmärgil kahjumit näidata. Ta oli kogu tsiviliseeritud [[maailm]]as, Battery Parkist kuni Fulton Streetini, tuntud kui kindel [[inimene]], kui on vaja kiirelt [[maksud|makse]] vähendada. Tema [[hind|hinnad]] olid kõrged, sest tihtipeale ei olnud läbikukkumist kerge saavutada. Ta pidi alustama ülevalt ja liikuma aegamööda alla, ja tänu headele [[sõber|sõpradele]] [[Washington]]is ei olnud [[raha]] kaotamine üldse lihtne. Selleks läks mitu kuud rasket [[töö]]d ja hoolikat möödaplaneerimist. Inimene paigutas valesti, organiseeris ekslikult, arvas viltu, vaatas kõigest mööda ja astus igasse ämbrisse, ja just siis, kui ta arvas, et kõik on tehtud, andis [[valitsus]] talle mõne [[järv]]e, [[mets]]a või naftavälja ja rikkus kõik ära. Isegi sääraste händikäppidega võis olla kindel, et kolonel Cargill surub ka kõige edukama ettevõtte mutta. Ta oli end ise üles töötanud ega võlgnenud oma edu kellelegi.
** [[Joseph Heller]], "Nõks-22", tlk [[Tiina Randus]], 2020, lk 35-36
 
 
* Ilma andeta ei tee muidugi midagi, tühjale kohale suurt [[karjäär]]i ei ehita, on päris selge. Mõnikord satuvad turundus ja [[anne]] kokku. Meenub üks kunagine [[Eino Baskin]]i nali. Kas õnn on inimese teha, küsitakse Baskinilt, mille peale Baskin vastab, et kahtlemata on, aga mina ei ole tema juurde veel sattunud.
** [[Kalle Randalu]], intervjuu: [[Janar Ala]], "Kalle Randalu: tühjale kohale karjääri ei ehita", Postimees, 11.11.2021, lk 18
 
==Välislingid==
{{Vikipeedia}}
 
[[Kategooria:Majandus]]
[[Kategooria:Täiendamist vajavad artiklid]]
[[Kategooria:Definitsioonita artiklid]]
[[Kategooria:Piltide lisamist ootavad]]
39 655

muudatust

Navigeerimismenüü