Mine sisu juurde

Kalapüük

Allikas: Vikitsitaadid
Vittore Carpaccio "Jaht laguunil" (u 1490-95, detail)
Hans Gude ja Adolph Tidemand, "Tulusel" (1851)
John George Brown "Näkkamise ootus, Keskpark" (u 1886)
Anna Gardell-Ericson, "Kalal" (1922)

Kalapüük on tööstuslik või harrastuslik tegevus eesmärgiga tabada ja omastada looduses vabalt uitav kala.

Piibel[muuda]

  • Aga Galilea järve randa pidi kõndides nägi Jeesus kaht venda, Siimonat, keda nimetatakse Peetruseks, ja tema venda Andreast, noota heitvat - nad olid ju kalurid -
19 ning ütles neile: "Järgnege mulle ja ma teen teist inimesepüüdjad!"


Proosa[muuda]


  • Läksin suvel sageli Maine'i kalale. Mulle isiklikult meeldivad väga maasikad ja koor, kuid ma olen leidnud, et mingil veidral põhjusel eelistavad kalad usse. Nii et kalale minnes ei mõelnud ma sellest, mida mina tahan. Mõtlesin sellest, mida nemad tahavad. Ma ei pannud konksu külge maasikaid ja koort. Selle asemel riputasin kala nina ette ussi või ritsika ja küsisin: "Kas sa sellist asja tahaksid?"
Miks mitte kasutada sama tervet mõistust inimeste püüdmisel?
  • Dale Carnegie, "Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi" (1936), 3. ptk.


  • Kuidagi tuli mamps lagedele mõttega, et võib-olla meeldiks kogu perekonnale kalastama minna. Kuid need polnud mampsi sõnad, Timothy teadis seda. Need olid papsi sõnad ja mamps kasutas neid miskipärast tema asemel. (lk 182)


  • [Kalapüügi limiteerimise ja eeskirjade kohta:] Kala on ju ikkagi elusolend. Mis juhtuks, kui sünnitusmajad töötaksid ja võtaksid uusi ilmakodanikke vastu kindlaks määratud kellaaegadel või ainult päevases vahetuses?! [---] Kala pole riideküünar ega telliskivi, mis ühtevoolu kangaspuudelt või ahjust tuleb. Ja meri pole akvaarium, millest tõstad välja just nii palju, kui soovid, ja just seda kalakest, mille järele parajasti isu.


  • Küll aga ma olen kalal käinud, aga ma ei saa nimetada ennast suureks kalameheks, aga ma olen teinud alati nii, et perele üks-kaks kala olen saanud nõnda, et on võimalik lõuna- või õhtusöök ühiselt seda kala maitsta. Niiet ma olen niisugune, võiks öelda loodushoidlik kalamees.Luule[muuda]

Vaevalt külm teeb kaane veele,
juba venelane jääl,
toksib auku, heidab konksu,
juba loodab saaki sääl.


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel