Lagle Parek

Allikas: Vikitsitaadid
Lagle Parek Pätsi monumendi avamisel 2022. aastal

Lagle Parek (sündinud 17. aprillil 1941 Pärnus) on Eesti ühiskonnategelane ja poliitik.

 • Kuid kas oleks tark tegu hakata vanu isiklikke arveid klaarima? Tõsi, me ei pea neile ka andeks andma. Me peame neil laskma lihtsalt töötada. Sest muidu nad kibestuvad, lähevad sõlme. Iga vana kogenud politseinik, kelle sa süsteemist välja lööd, muutub enamasti hiljem ikka riigile ohtlikuks.
 • Hea professionaal võib olla ääretult ebameeldiva iseloomuga ja tohutult taltsutamatu inimene. Selliste ümber koonduvad nende headel päevadel ühed ja halbadel päevadel teised tegelased. Alati on olemas kontingent, kes hoiab võitja poole ehk teisisõnu pendeldab pidevalt.
 • Päris naljakas on ka meenutada, kuidas vanal tuttaval Patarei vangla ülemal Retškinil mind nähes käed värisema hakkasid. Väga paljude inimestega nõudis koostöö siseministeeriumi süsteemis minult suurt psühholoogilist pingutust ja eneseületamist.
 • Paar korda vaatasin toimikud läbi. Selliseid asju tuleb uurida värskelt. Aga tuletagem meelde, kuidas asi kohe venima hakkas, milline mätsimine lahti läks. Lootust selle mõistatuse lahendamiseks ei tohiks siiski kaotada. Juba üksi juhus võib teinekord üht—teist olulist lagedale tuua. Mina arvan, et see polnud kokkusattumus, et Meri nii koledalt tapeti ja et ta nii ruttu leiti. Süüdlased lekitasid meelega infot, aga ometi vahele ei jäänud. Nii kehtestab oma jõudu hirmuvalitsus. Seda on vaja, et sisendada inimestesse müüti julgeoleku kõikvõimsusest, et nende käest ei pääse keegi.
 • Endine miilits, praegune politsei, endine julgeolek, praegune turvateenistus - alles hiljaaegu olid kõik need inimesed omavahel läbi põimunud. Ja mõelgem ka selle peale, kellele on kõige kasulikum kõrge kuritegevustase meie riigis? Kas mitte turvafirmadele? Kui üldse miski selle süsteemi murrab, siis aeg.
 • Ma olen üksjagu veendunud, et ka Savisaar hakkas lõpuks aru saama, et masin, milles ta töötab, on hulga keerulisem, kui ta arvas. Et siseministeeriumisse on paratamatult sisse programmeritud kogu meie minevik. Selle skandaali suurepäraseks küljeks oli aga tõestamine, et ainuke võimalus turvaliselt käituda on jääda avameelseks.
 • Madisson on tõeline action-mees. Kuigi paar asja ta ju isegi viis läbi, suurt tulu selle grupi tööst siiski ei tõusnud. Ja petta üritas ta mind küll. Hiljem, kui ta enam meie juures ei töötanud, avastasin näiteks, et ta oli mu allkirja võltsinud. Väga pehmelt öeldes, ega see mulle ei meeldinud küll. Üldse leidsin ma ministrina toetust sealt, kust seda ei oodanud, ning pettusin sageli inimestes, keda olin algul usaldanud.
 • Mul ei ole mingit kohustust olla edukas, et olla lugupeetud. Tõtt-öelda vihkan ma neid meie ajakirjanduses avaldatud reportaaže kõrgklassist, kus üliedukad mehed oma suurte koertega poseerivad.
  • Intervjuu Sõnumilehes 20. november 1995 [1]

Viited[muuda]

 1. Astrid Kannel: "LAGLE PAREK: "Raske on usaldada siseministeeriumi professionaale."" Sõnumileht : SL, nr. 19, 20 november 1995 lk. 3

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel