Mine sisu juurde

Elin Kard

Allikas: Vikitsitaadid

Elin Kard (24. august 1972 Pärnus) on eesti kunstnik.

Intervjuud

[muuda]
  • Et valimisplatvormide jõulisematest seisukohtadest jõuab valim tulevasse koalitsioonilepingusse, on oluline Eestis tegutsevatele erakondadele taas meelde tuletada, kui hapras ja haavatavas olukorras on kogu Eesti taasiseseisvumise järgsel ajal olnud loovisikud, ning et olukord halveneb mitte päevade, vaid tundidega.
  • Vabakutseliste loovisikute ligipääs ravikindlustusele, aga ka teistele sotsiaalsetele garantiidele ning ka vanaduspensionile on alates Eesti taasiseseisvumisest seisnud mitte rahaliste võimaluste, vaid tegemata poliitiliste otsuste ja otsustajate huvipuuduse kõrge müüri taga.
  • Loomeliidud ja loovisikud, kes andsid 1980. aastate lõpus ja 1990. aastate alguses väga suure ja olulise panuse demokraatliku ja iseseisva Eesti Vabariigi taassünniks, jäeti edasiste muutuste elluviimise õhinas unarusse ning ootavad siiani otsustajate tähelepanu ja loodavad mõistmist.
Õigustatud ootus paremale ja tegelikkusele vastavale maksusüsteemile, ootus ligipääsule raviteenustele ja ootus inimväärsele vanaduspensionile on kestnud nüüdseks juba kolm aastakümmet. Ja seda olukorras, kus loovisikud ja loomeliidud täidavad päevast päeva riigi põhiseadusest tulenevat kohustust säilitada, arendada ja kaitsta eesti keelt ja kultuuri, selle igapäevase missioonitöö eest sageli isegi tasu saamata.
  • Lahendusi on otsitud pigem läbirääkimiste teel ja sageli on läbirääkimistele eelnenud ka avalikud pöördumised. Muutunud poliitilise käitumiskultuuri tõttu ei usu ma siiski enam erinevate pöördumiste n-ö esmase töövahendina kasutamise vääramatusse jõusse. Seetõttu valisin sel korral kampaaniat alustades tähelepanu pälvimiseks pisut teised töövahendid ja -meetodid.
  • Ka ise makse maksva kodanikuna tooteid ning teenuseid tarbides näen samal ajal eri valdkondades, millega kokku puutun, üha suurenevat n-ö maksudega optimeerimist. Väheste sissetulekute puhul piirdutakse vältimatute kohustuste täitmisega ning jäetakse tööandjana endale palk koos tööandja maksudega välja maksmata, arveldatakse osaliselt sularahas ning töövõtjana ollakse nõus töötama ebaturvaliste lepinguvormide alusel või lausa ilma lepinguta.