Mine sisu juurde

Kairo

Allikas: Vikitsitaadid
John Frederick Lewise maal "Kopti patriarhi maja õu Kairos" umbes 1864. aastast

Kairo on Egiptuse pealinn ja Aafrika suurim linn.

Proosa[muuda]

  • Kairo: euroopalikud hooned, euroopalikud tänavad ja hotellid, elektritramm. Sealsamas aga mustade looridega naised, eeslite seljas ratsutavad fellahid. See oli kummaline segu. Ilus ja ahvatlev turg: kitsad tänavad, kahel pool lahtised poed, kus võis osta kõige oivalisemaid idamaa asju, millest üksjagu oli valmistatud Birminghamis või Pforzheimis.
Araabia giidide lemmiktrikk oli järgmine. Püramiidide lähedal tõmbasid nad pahaaimamatu võõra kõrvale ja sosistasid talle salapäraselt: "Siin peaks kaevama, ehk leiab efendi midagi antiikset."
Efendi kaevas ning tõi mõne aja pärast vaimustunult päevavalgele väikese skarabeuse, ilusa, uskumatult hästi säilinud väikese skarabeuse, kes polnud küll vaaraode aegu pinnasesse sattunud, kuid kel oli seljataga küllaltki pikk reis Saksa vabrikust siia püramiidideni. Efendi seda ei teadnud ning hea giid sai eriti suure jootraha.
Pole olemas meeldivamaid ja osavamaid valetajaid kui Egiptuse giidid. Seda märkas juba Herodotos ning tema kirjeldused neist sümpaatsetest sulidest peavad tänapäevalgi paika.


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel