Muhv

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Marianne Loir, "Daami portree"
Bess Norriss Tait, "Lydia (Mrs Russell of Chelsea" (1910)

Proosa[muuda]

  • "See oli nii, armuline preili," vastas mrs. Honour, "et ta tuli möödunud nädalal ühel päeval siia tuppa, kui ma parajasti koristasin, ja teie kõrguse muhv lamas toolil, ja — uskuge mind, ta pistis oma käed teie muhvi, sellessesamasse muhvi, mille teie kõrgus eile minule kinkis. Jätke! mr. Jones, ütlesin ma, te venitate mu perenaise muhvi välja ja rikute ära; aga tema muudkui hoidis käsi muhvis edasi, ja siis ta andis muhvile musu — uskuge mind, et ma ei ole eluajal sihukest musu näinud." — "Arvatavasti ta ei teadnud, et see oli minu muhv," vastas Sophia. "Kuulake aga edasi, teie kõrgus. Ta andis muhvile uuesti ja uuesti musu ja ütles, et ilusamat muhvi pole terves maailmas. Võeh, sir, ütlen mina, seda muhvi olete te juba sada korda näinud. Jah, mrs. Honour, vastas tema, aga või ma siis midagi muud ilusat märkan, kui teie perenaine ise mul silma all on?"


  • Kitty ei uisutanud väga kindlalt; käed muhvist välja võtnud, hoidis ta nendega tasakaalu, lastes muhvil rippuda nööri otsas ja vaadates Levinile otsa, kelle ta ära tundis, naeratas temale ja oma arguse üle.
    • Lev Tolstoi, "Anna Karenina". I köide, I-IV jagu. Tõlkinud Selma Holberg. Tallinn: Eesti Riiklik Kirjastus 1951, lk 41