Loom: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 671 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
'''Loom''' tähendab bioloogias päristuumset, hulkrakset, heterotroofse toitumise ja liikumisvõimega [[organism]]i. [[Filosoofia]]s ja tavakeeles on loom [[bioloogia]] seisukohast loomana käsitletav elusolend, kes ei ole [[inimene]].
 
==Piibel==
 
 
* 18 Ma mõtlesin [[süda]]mes: See on inimlaste huvides, et [[Jumal]] neid läbi katsub ja et nad näevad, et nad on iseenesest vaid loomad.
* [[Koguja raamat]], 3. peatükk
 
==Proosa==
 
 
* Ainult loomade puhul võin ma kindlalt arvestada, et nad on minu vastu seda paremad, mida parem olen mina nende vastu; inimeste puhul mitte, sageli on asi koguni vastupidi.
* Üldiselt on kõigil loomadel, kelle mingist kehaosast on usutud, et see (meeste) sugukihu tõstab, kaunis halvasti läinud. Mis näitab, mis inimesi tegelikult huvitab. Mille eest ollakse valmis kulda välja käima. Kulda ja haljast raha.
** [[Tõnu Õnnepalu]], "Aaker (Muskoka, Ontario, CA)". EKSA 2019, lk 155-156
 
* Me vajame üleminekut utilitaarselt mõtlemiselt mõistmisele, et loomad ei ole ressurss, vaid isiksusega elusolendid. Mida enam tänapäeva bioloogia tegeleb loomade uurimisega, seda selgemaks on muutunud arusaam, kui keeruline on loomade psüühika. Ja üha enam on arusaadav, et inimese psüühika ei ilmunud välja iseseisvalt lihtsalt n-ö mitte kusagilt. Üha väiksemaks kahaneb vahe loomade teadvuse ja inimese teadvuse vahel. Sellele peaks õigusruum ja selle reguleerimine järele jõudma.
** [[Andrus Laansalu]], [https://sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/kuidas-vabaneda-luupainajast/ Kuidas vabaneda luupainajast?] Sirp, 20. august 2021
 
 
[[Kategooria:Loomad| ]]
21 474

muudatust

Navigeerimismenüü