Mine sisu juurde

Rinnad

Allikas: Vikitsitaadid
Sarah Goodridge, "Beauty revealed" (1828)
Alfred Stieglitz, "Georgia O'Keeffe - rinnad" (1919)

See artikkel räägib rinnanäärmetega elunditest; rindkere piirkonna kohta laiealt vaata artiklit Rind.

Rinnad (ainsuses rind) on paarilised elundid primaatide keha ülaosa esipoole piirkonnas, kus asuvad piimanäärmed, mille kaudu emased eritavad imikute toitmiseks rinnapiima.

Piibel[muuda]

Su rinnad on kui kaks utekest,
gasellikaksikut, kes söövad liiliate keskel.

Proosa[muuda]


  • Ma jumaldasin Sybilit. Minu meelest oli ta väga ilus, ja kõige rohkem tema juures imetlesin ta väljakujunevat figuuri. Tollal oli kõrge rind väga moes. Peaaegu kõigil oli see enam-vähem olemas. Vanaemal ja vanatädil olid suured etteküündivad riiulid, nii et neil oli raske teineteist õeliku suudlusega tervitada ilma, et kõigepealt nende rinnad kokku põrkaksid. Kuigi täiskasvanute juures oli kõrge rind minu meelest enesestmõistetav, siis asjaolu, et ka Sybilil see oli, äratas minus kõige suuremat kadedust. Sybil oli neljateistaastane. Kui kaua tuleb minul veel oodata, et ka minu see suurepärane vorm välja areneks? Kaheksa aastat? Olla veel kaheksa aastat kondibukett? Igatsesin nende naiseliku küpsuse tunnuste järele. Noh, see nõuab kannatlikkust. Pean olema kannatlik. Ja kaheksa aasta pärast, või vahest seitsme pärast, kui mul veab, purskuvad mu luidrast kujust imeväel esile kaks suurt ümarust. Pean ainult ootama.
    • Agatha Christie, "Minu elu lugu". Tõlkinud Laine Hone, toimetanud ja luuletused tõlkinud Helve Võsamäe. Sinisukk, 1996, lk 81


  • "Olin innukalt ametis, et korralikult käituda ja kõigi inimeste vastu hea olla."
"Mismoodi siis?"
"Lihtsalt nii, et käisin ühes klassis tüdrukuga, kellel oli pisut raske. Ta oli kõiges maha jäänud, ning mitte keegi ei rääkinud temaga. Ta haises ka natuke. Siis võtsin mõned sõbrannad kokku, et koos moodustada klubi, ja selle eesmärk oli tüdrukut aidata."
"Mida te tegite?"
"Vahetundidel rääkisime temaga vaheldumisi. Mõnikord andsime talle raha."
"See oli teist ju väga armas."
"Arvad? Küllap ehk oligi. Ent siis äkki kasvasid tema rinnad hiigelsuureks ning poisid hakkasid tundide ajal teda jõllitama. Siis pidasime koosoleku maha ja saatsime klubi laiali. Mitte keegi ei maininud rindu. Tõenäoliselt olime ühel meelel, et ta on lootusetu."
  • Helle Helle, "Maja ja kodu", tlk Juta Reiska, 2000, lk 108-109


  • Algkooli ajal luges ta terve ühe suvevaheaja venna vanu koomikseid ka siis, kui päike paistis. Lõpuks kulusid need talle pähe. Ta teadis une pealt iga viimast kui tekstijuppi. Päevade kaupa lamas ta Hallandis perekonna suvilas kriuksuvas reformpõhjaga voodis kopituse järgi lõhnava teki all koos tolle rändava kummitusega ja keeldus randa minemast.
Ta oli päevitamiseks ja suplemiseks liiga paks. Suplesid ja päevitasid ainult kenad saledad tüdrukud. Ema ostis talle bikiinid, mida ta nuttes selga proovis; probleem oli selles, et tal olid ju rinnad. Mitte pärisrinnad, vaid rasvarinnad.
Kui käid teises klassis, ei tohiks sul olla midagi rindadesarnast! Pead olema kõhn ja laudsile nagu poiss, rinna ees bikiinide kaks väikest riidest kolmnurka otsekui ettekuulutus sellest, mida ühel päeval oodata on. Nii nägid välja kenad tüdrukud.
Kenad tüdrukud suplesid ja päevitasid.
Tema jäi tuppa.


  • [Sybil:] "Ma ainult loodan, et minu sõbranna Ariadne leiab ka oma tüdrukutele korralikud abikaasad. Tal on nimelt kuuikud, see on väga haruldane. Muidugi on Mavis väga pühendunud usklik ja alati leidub mõni noor vaimulik, kes otsib naist ja ennekõike kaasavara. Emily on väikest kasvu, heledapäine, oskab suurepäraselt süüa teha, aga häbeneb oma tohutut rinnapartiid."
Vimes vahtis lakke. "Mina kahtlustan, et mitte tema ei leia endale abikaasat," ennustas ta, "vaid abikaasa leiab tema. Seda võib nimetada mehelikuks vaistuks."


  • [Kriitikast paljastava foto teemal Vogue'is:] Minu jaoks näitab see ainult, kui palju arusaamatust ja väärkujutlusi feminismi kohta liikvel on. Feminismi mõte on anda naistele valik. Feminism ei ole kaigas, millega teisi naisi peksta. Selle mõte on vabaduses, vabastamises, võrdsuses. Mul pole tõesti aimugi, mis mu tissidel sellega pistmist on. See on väga segane.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel