Rinnad

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Sarah Goodridge, "Beauty revealed" (1828)
Alfred Stieglitz, "Georgia O'Keeffe - rinnad" (1919)


Piibel[muuda]

Su rinnad on kui kaks utekest,
gasellikaksikut, kes söövad liiliate keskel.

Proosa[muuda]

  • Ma jumaldasin Sybilit. Minu meelest oli ta väga ilus, ja kõige rohkem tema juures imetlesin ta väljakujunevat figuuri. Tollal oli kõrge rind väga moes. Peaaegu kõigil oli see enam-vähem olemas. Vanaemal ja vanatädil olid suured etteküündivad riiulid, nii et neil oli raske teineteist õeliku suudlusega tervitada ilma, et kõigepealt nende rinnad kokku põrkaksid. Kuigi täiskasvanute juures oli kõrge rind minu meelest enesestmõistetav, siis asjaolu, et ka Sybilil see oli, äratas minus kõige suuremat kadedust. Sybil oli neljateistaastane. Kui kaua tuleb minul veel oodata, et ka minu see suurepärane vorm välja areneks? Kaheksa aastat? Olla veel kaheksa aastat kondibukett? Igatsesin nende naiseliku küpsuse tunnuste järele. Noh, see nõuab kannatlikkust. Pean olema kannatlik. Ja kaheksa aasta pärast, või vahest seitsme pärast, kui mul veab, purskuvad mu luidrast kujust imeväel esile kaks suurt ümarust. Pean ainult ootama.
    • Agatha Christie, "Minu elu lugu". Tõlkinud Laine Hone, toimetanud ja luuletused tõlkinud Helve Võsamäe. Sinisukk, 1996, lk 81


  • [Kriitikast paljastava foto teemal Vogue'is:] Minu jaoks näitab see ainult, kui palju arusaamatust ja väärkujutlusi feminismi kohta liikvel on. Feminismi mõte on anda naistele valik. Feminism ei ole kaigas, millega teisi naisi peksta. Selle mõte on vabaduses, vabastamises, võrdsuses. Mul pole tõesti aimugi, mis mu tissidel sellega pistmist on. See on väga segane.
Wikipedia-logo.svg
Vikipeedias leidub artikkel