Mine sisu juurde

Taanlased

Allikas: Vikitsitaadid

Taanlased on taani keelt kõnelev rahvas Lõuna-Skandinaavias Jüüti poolsaarel Taani riigis, kus miski on mäda.

Proosa[muuda]

  • Taewataat tegi inimese mullast, aga daanlase tegi ta suhkrust. Ja Hans Kaspar Jebbeseni oli ta iseäranis magusast suhkrust teinud, sõtkudes alkoholi käekasteks tarwitades. Kui magusad peawad weel Daani Eewad olema! olen ma sagedaste mõelnud, sest need on suhkrust ja rõõsast koorest tehtud.
Daanlane, kellel süüa on, sööb wähemast wiis korda päewas, ja mida ta sööb, sellest on neli wiiendikku suhkurdatud. Magusad on ta leemed ja magusad ta pudrud, magus ta liha, magus ta kala, magus ta salat — kõik magus isegi hapu kurgini ja hapendatud heeringani! Ja mida puhas suhkur ei magusta, seda magustawad magusad marjad ja puuwiljad — sa leiad neid leeme ja pudru seest niihästi kui küpsise ja kaste seest.


  • [Louis:] "Te olete tõepoolest kõhnaks jäänud, monsieur Buhl. Ja kahvatuks. Peate tingimata rohkem veini jooma, muidu jääte verevaeseks. Kõik taanlased on verevaesed, sest õlu ei anna verd, ainult rasva."


  • Ta ulatab mulle küpsisekausi. Taanlased väljendavad oma tugevamaid tundeid toiduainete abil.
  • Kohtumeedikud töötavad jõulude ajal ööpäevases vahetuses. Mitte ühelgi teisel ajal ei ole nii palju enesetappe ja koduvägivalda. Miski ei ässita taanlasi üles sedavõrd kui alkohol, kinginimekirjad, milleks raha ei jätku, ja kiivas kollektiivne nõue, et perekonnatunded uhkesse õide puhkeks, ja seda tingimata kohe täna õhtul.
    • Peter Høeg, "Susani efekt". Tõlkinud Eva Velsker. Tallinn: Eesti Raamat 2016, lk 97-98


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel