Juuni

Allikas: Vikitsitaadid
Redaktsioon seisuga 7. november 2020, kell 21:07 kasutajalt Pseudacorus (arutelu | kaastöö) (HC: lisatud Kategooria:Kalendrikuud)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Juuni, rahvapäraselt ka kesakuu, jaanikuu, pärnakuu ja piimakuu on Gregoriuse kalendris aasta kuues kuu. Sellele eelneb mai ja järgneb juuli.  • ... lehetäisid tuleb hävitada just juunikuus. Selleks on olemas igasugused pulbrid, preparaadid, tinktuurid, ekstraktid, keeduvedelikud ja suitsutegemise moodused, rotikihvt, tubakas, tökat ja muud mürgid, mida aednik katsetab üksteise järel, niipea kui märkab, et tema roosipõõsastel paljunevad ohtlikul viisil rohelised rammusad lehetäid. Kui te kasutate neid vahendeid tõelise ettevaatlikkusega ja vajalikul hulgal, siis märkate, et teie roosid ei jää iialgi lehetäide hävitamise käigus kahjustamata, kas või sel kombel, et te kuidagi põletate lehe või punga; mis puutub lehetäidesse, siis tunnevad nad end hävitamise kestel ülimõnusasti, kattes roosioksi otsekui tihe pärlikiht. Seejärel tuleb teil nad valjude vastikushüüatuste saatel igal oksakesel eraldi lömaks pigistada. Nii siis hävitataksegi lehetäisid; kuid aedniku juures on veel kaua pärast seda tunda tubakavingu ja tökatihõngu.Oi, Saaremaa niitude kastesed süled,
öövaikuses lauludest helisev nurm!
On pilvedest helendav taevas su üle
ja kirgliku suudluse esmane hurm.
 Oh, keeruta, lennuta, linalakk-neidu,
 kel silmist nii kelmikaid sädemeid lööb!
 Ei sellist küll maailmas kusagil leidu
 kui Saaremaa heinamaal juunikuu ööl.  • Ja üle lauaplaadi päevinäinud pruuni
on helevalge, IGAVENE JUUNI.


  • Minu suved lõppesid alati umbes viieteistkümnenda juuni paiku, kui sai otsa õnnis ajapragu kartulipaneku ja heinateo vahel, mil sai rahulikult raamatuid lugeda. Kui heinategu lõppes, tuli kartulivõtt, mis kestis vähemasti kaks kuud.


Välislingid

Wikipedia-logo.svg
Vikipeedias leidub artikkel