Mine sisu juurde

Koridor

Allikas: Vikitsitaadid
Vincent van Gogh, "Koridor püha Pauluse varjupaigas Saint-Rémys" (1889)
Ernst Hader (fl. 1866-1922), "Koridoris", s.d.


Proosa[muuda]

  • Ja hetkeks toast välja astudes nägin ma koridori otsas, sest koridor oli teisesuunaline, purpurribana paistvat ühe väikese salongi tapetseeringut, mis oli vaid lihtne musliin, aga punane ja kohe süttimas, kui vaid mõni päikesekiir teda puudutama peaks.


  • Sõnad - nagu ma sageli kujutlen - on väikesed majad oma keldri ja pööninguga. [---] Laskuda keldrisse, see tähendab unelda, eksida ebakindla etümoloogia kaugetesse koridoridesse, otsida sõnadest aardeid, mida sealt pole võimalik leida.
    • Gaston Bachelard, "Ruumipoeetika". Tõlkinud Kaia Sisask. Vagabund, 1999, lk 216


  • Esimesena tuli professor Pirn Pirnipuu, lauluõpetaja, viiul kaenlas.
Tema kannul lendas terve parv kärbseid ja herilasi, sest Pirn Pirnipuu viiul oli valmistatud lõhnava ja mahlaka pirni poolikust, aga nagu teada, kaotavad kärbsed pirne nähes kergesti pea. [---]
Mõnikord puges ta viiulisse ussike ja kaevas sellesse pikki koridore, mänguriist kannatas selle all ja professor pidi muretsema uue, kui ta puhtalt mängida tahtis.


  • Käisin täna jälle dispensääri-kontrollis. Mitte enam vanas aastate jooksul tuttavaks saanud Serafimeris, vaid Karolinska uues Thorax-kliinikus. Olen juba unustanud kõik need erilised kohad, kus mind on kontrollitud – Upsalas, Stokholmis, Serafimeri lõputud koridorid (kui soovite, otsige sealt "Hingede öö" koridore!). Kümme aastat ja kordagi pole juttu olnud mingist ravist, isegi mitte üht sõna mu olukorrast. Ainult diskvalifitseerimiseks on seda kasutatud.


  • Nad [Fred ja George] kasutasid iga võimalust, et marssida Harry ees mööda koridori ja karjuda: "Andke teed Slytherini pärijale, kohe päris kurjale võlurile, kes siin tuleb..."  • Mitte iial ei jaga Galkin enam temaga oma sisimat, ei räägi muredest nagu varemalt. Ei ütle: jah, ma tean, sest minu peast on pärit türmid, koridorid, trellid, narid, lämmatavalt ahtad seismiskambrid ja pimedad kongid koridoride servades, kuhu vang pistetakse, et ta seltsimeest näost näkku ei näeks, isoleeritud seinad, mis ei lase koputades ühendust pidada - minu peast pärineb kõik see, mida on vaja, et jätta inimene ilma inimeseks olemisest, et murda sidemed inimeste vahel, et muuta inimene täiuslikuks aatomiks mehaaniliselt ümber üksteise tiirlevate aatomite riigis.


Luule[muuda]

kellel linnul on rõngas jalas
see on vist abielus
arvas tilluke Asta Alas
aga see polnud ilus
    
psühholoog Maasika meelest kes
puldis vastuseid soris
    
lapsed võilillepärgades
lõputus koridoris

  • Juhan Viiding, "Ministeeriumist saadeti psühholoog" kogus "Selges eesti keeles" (1974), lk 45


EMA LÕHUB KORIDORIS TALDRIKUID
SAMAL AJAL KUI AL-JAZEERA NÄITAB TELEKAS
HÜPERAKTIIVSEID BULDOOSEREID JA TÜKKIDEKS REBITUD KEHAOSI
GAZA SEKTOR PÄIKESEPAISTES
LIPP PÕLETATAKSE ÄRA
KUI ÜKS SIONIST EI TUNNISTA MEIE OLEMASOLU
JUHUL KUI ME ÜLEÜLDSE OLEMAS OLEME

Vikipeedias leidub artikkel