Mine sisu juurde

Madonna (laulja)

Allikas: Vikitsitaadid
Madonna (2008)
Oscar Casares (* 1977), "Madonna", s.d.

Madonna, sünninimega Madonna Louise Ciccone (sündinud 16. augustil 1958 Bay Citys Michiganis) on ameerika poplaulja, laulukirjutaja, näitleja ja kirjanik. Oma enam kui 35 aastat kestnud karjääri jooksul on ta olnud üks maailma edukamaid muusikuid.

Intervjuud[muuda]

  • Ma pole õigupoolest kunagi elanud tavapärast elu, nii et minu arvates oleks minust või ka teistest üsna rumal mõelda, et ma hakkan tegema tavapäraseid valikuid.


  • Paljud inimesed satuvad minust tõeliselt segadusse; nad ei tea, mida minust arvata, seepärast püüavad nad mind osadeks jagada või pisendada. Võib-olla on nad lihtsalt ebakindlad. Aga iga kord, kui sul on millegi suhtes märgatav emotsionaalne või irratsionaalne negatiivne reaktsioon, kardad sa midagi, mille see sinus endas esile toob.
  • Lapsena tahtsin ma olla poiss, sest ma olin armunud kõigisse meestantsijatesse, keda ma teadsin, ja nad kõik olid geid. Ja ma mõtlesin, et kui ma oleksin poiss, siis nad armastaksid mind. Nii et ma hakkasin harrastama rollimänge. Sealt see kõik algaski. Ma mäletan, kui ma olin veel keskkoolis, lõikasin juuksed hästi lühikeseks ja olin täiesti anorektiline - mul polnud rindu - ja ma riietusin nagu poiss ja käisin geiklubides ja minu eesmärk oli petta mehed uskuma, et ma olen poiss.


  • Fallilisi sümboleid. Sa tead katoliiklasi. Ma joonistasin kunstiklassis kogu aeg alasti inimesi ja mu nunnadest õpetajad ütlesid mulle pidevalt, et ma peaksin nad riide panema. Nii et ma joonistasin lihtsalt kehade ümber jooned. Läbipaistvad riided.


  • Kuulsus on kõrvalsaadus. Kuulsus on miski, mis peaks juhtuma, kuna sa teed midagi, mis inimesi kõnetab, ja inimesed tahavad su tööst rohkem teada. Kahjuks on inimeste isiksus selle rolli töölt ja kunstilt üle võtnud ja nüüd on kuulsus täiesti omaette asjandus. Minu meelest ei peaks keegi kunagi püüdma kuulsaks saada.

  • Iga kord, kui ma šõu teen, suren ma natuke, aga ühegi asjaga pole mõtet jamada, kui sa ei ole valmis selle eest surema.


Laulutekstid[muuda]

Tema kohta[muuda]

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel