Mine sisu juurde

Pidevus

Allikas: Vikitsitaadid

Pidevus on katkematu, hüpeteta ja juppideks jagamatu olemasolu, tavaliselt ajas.

Proosa[muuda]

  • Näoilme muudab meeldivaks või eemaletõukavaks harjumuspärane meelelaad ja pidev mõttekulg. Me ei tohiks unustada, et "nägu on hinge peegel". ("Tualett", 7. ptk, "Mõistuse mõju ilule")


  • Ettemääratus ja määramatus, elu loomulik pidevus ja tema hirmuäratav katkelisus on motiivid, mis läbivad kogu Ristikivi loomingut. /.../ Maailma juhuslikkuse mõistmine tagatakse aga usuga jumalikku ettemääratusse, juhuslike sündmuste rida pidevustatakse viitega olemise jumalikule seadusele, mille käiku inimene ette ei aima. Pidevustamis-, mõistmisprotsess nihutatakse inimesest välja, temast eemale, ent osadus sellega tagatakse jumalausu kaudu.
    • Jaan Undusk, "Rüütel, humanist ja eksistentsialist. Sisseminek "Hingede öösse"", rmt: "Karl Ristikivi 75. sünniaastapäevale pühendatud konverentsi materjalid I" Toim. Pärt Lias. Tallinn: Eesti NSV Kirjanike Liit, 1988, lk 91-92


  • Raamatukogud on jõu, graatsia ja vaimukuse varamud, korra, meelerahu ja pidevuse meenutajad, vaimujõu järved, mis pole ei soojad ega külmad, eredad ega hämarad. Nende pakutav nauding on püsiv, orgasmitu, usaldusväärne, sügav ja kauakestev. Igas raamatukogus üle kogu maailma olen ma kodus, eneseteadvusetu, tüüne ja süüviv.


  • "Kuid viljakas on ainult see, mis jätab kujutlusvõimele täieliku vabaduse." Lessing leiab, et äärmusliku afekti moment sellist viljakust ei võimalda. Näilik pidevus, see, mis on mööduv, ei sobi kujutlusvõime ergutamiseks. (lk 1624-1625)
    • Virve Sarapik, "Kala: Tegelase ja tegevuse küsimusi", Akadeemia, 8/1998, lk 1621-1652
  • Saare muusika on peale vaadates lihtne. Asi läheb keeruliseks otsemaid, kui suu lahti teed ja püüad laulda. Esimene tegur on vokaal, mis peab olema lineaarne, katkematu, ühtlane, teistega kokkukõlav ja fleksibiilne.


  • TikToki eelis on see, et sa võid alustada täiesti nullist. Mul ei olnud mitte midagi enne ja nüüd ma olen siin. See annab nii palju võimalusi. Aga. See on meie ajud 15-sekundi-dopamiiniga ära rikkunud.
See on nii lihtne meelelahutus ning selle pärast see ongi nii populaarne. See pidev uue informatsiooni pealevool on sõltuvust tekitav.