Šokolaad

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Luis Egidio Meléndez, "Vaikelu šokolaadiserviisiga" (1770)

Proosa[muuda]


Koduteel ostsin jõulude lõppemisega mitte leppides allahinnatud šokolaadist kuuseehteid ja 3.69 eest Norra, Pakistani või mõne muu sihukese maa veini.
  • Helen Fielding, "Bridget Jonesi päevik", Tlk Kersti Tarien, 1998, lk 23


  • Vahel sõitis Tšaikaga Tartust Tallinna kolmas Eesti Vabariigi suurmees Jaan Tõnisson. Ta oli väga lõbus sell, koguni väike viinanina. Kui ta napsis oli, jagas ta tänavail kõigile šokolaadi. Kuna Tõnisson Tartus elas, oli ta väga tark ning oskas isegi liblikate keelt. Vabal ajal oli Tõnisson ametis postimehena.


  • Ankh-Morporki rahvas, ütles gild, on turjakad, asjalikud inimesed, kellele ei meeldi kakaolikööriga täidetud šokolaad, ja kindlasti ei ole nad nende jõuetute hulkuritest väljamaalaste moodi, kes iga asja sisse koort tahavad. Nemad eelistavad tegelikult šokolaadi, mis on tehtud suuremalt jaolt piimast, suhkrust, rasvast, loomasõrgadest ja -mokkadest, erinevatest pressimisjääkidest, rotijulkadest, krohvist, kärbestest, küünlavahast, puutükkidest, karvadest, lõuendist, ämblikest ja jahvatatud kakaokestadest. See tähendab, et Borogravia ja Quirmi, suurte šokolaadikeskuste mõõdupuu järgi klassifitseerus Ankh-Morporki šokolaad tegelikult hoopis juustu alla ja pääses ehitusmördiks nimetamisest ainult tänu sellele, et oli vale värvi.


Luule[muuda]

iga nutmise taga naine tõuseb,
vaatab meest, kes seisab igavledes mere ääres
putka kõrval, millel kiri "šokolaad",
šokolaaditööstuse taga seisab Andris Šķēle

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel