Terve mõistus

Allikas: Vikitsitaadid
(Ümber suunatud leheküljelt Talupojamõistus)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
  • Teadus on esmaklassiline mööblitükk inimese ülakorruse kambris, kui tal on allkorrusel terve mõistus.
    • Oliver Wendell Holmes, "The Poet at the Breakfast Table", 1872, cit. via Henry O. Dorman "Tsitaate kõnepidajaile", Ersen 2008, lk 218.
  • Sõnad - nagu ma sageli kujutlen - on väikesed majad oma keldri ja pööninguga. Terve mõistus elab esimesel korrusel, alati avatuna "väliskaubandusele", samal tasapinnal teistega, möödujatega, kes kunagi ei unista. Minna sõna majas trepist üles, see tähendab eralduda aste astmelt. Laskuda keldrisse, see tähendab unelda, eksida ebakindla etümoloogia kaugetesse koridoridesse, otsida sõnadest aardeid, mida sealt pole võimalik leida. Poeedi elu - see on tõusmine ja laskumine sõnades. Tõusta liiga kõrgele või laskuda liiga madalale on lubatud poeedile, kes ühendab maise taevasega. Kas üksnes filosoofi on teised temasugused mõistnud elama alati esimesel korrusel?
  • Parlamendis peaksid valitsema taktitunne, terve mõistus ja korrektsed protseduurid. Mina usun, et see on rada, mida mööda parlament peaks minema, mitte sellised topeltstandardid ja poliitilised mängud, mida surub peale opositsioonijuht, kes praegu vahib oma kella, sest nähtavasti on naine liiga kaua rääkinud [vali protest opositsiooni ridadest] - ta on varemgi minu peale karjunud, et ma suu peaksin!
    • Julia Gillard oma "misogüüniakõnes" 9. oktoobril 2012 Austraalia parlamendis
Wikipedia-logo.svg
Vikipeedias leidub artikkel