Puuvili

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Catarina Ykens-Floquet, "Naise portree puuviljagirlandiga" (1660ndad)
Hermine Wiebe, "Puuviljavaikelu" (1855)
Marija Auersperg Attems, "Vaikelu lillekorvi ja puuviljadega" (1848)

Piibel[muuda]

17 Nõnda siis kannab iga hea puu head vilja, aga halb puu halba vilja.


Proosa[muuda]

  • [Mr Lennox:] “Pole suuremat naudingut kui suruda hambad krõmpsuvasse, mahlasesse, lõhnavasse, päikesesooja puuvilja. Halb on ainult see, et herilased on hirmus jultunud ja ründavad keset kõige suuremat naudingut.”


  • Puuviljade kohta tegin rea avastusi. Näiteks olin alati arvanud, et ananassid ripuvad graatsiliselt puu otsas. Olin üllatunud, leides, et tohutu väli, mida olin pidanud kapsapõlluks, oli tegelikult hoopis täis ananasse. Omamoodi valmistas see mulle päris pettumuse. Niisuguse mahlase puuvilja jaoks näis see kasvamisviis väga proosaline. (lk 328)  • Ta nimi oli Benjamin Driscoll ja ta oli kolmekümne ühe aastane. Ta unistas sellest, et Marss muutuks roheliseks ja kõrgeks puude ja lehestiku tõttu, iga aastaajaga ikka kõrgemaks, et oleks puid, mis jahutaksid linnu tulikuumal suvel, puid, mis hoiaksid kinni talvetuuli. Üks puu suudab palju ära teha: lisada värvi, pakkuda varju, pillata puuvilju või saada laste mänguplatsiks, olla terve taevamaailm, kus ronida ja rippuda; toidu ja mõnude arhitektuur - see oli puu. Aga ennekõike puhastaksid puud jäist õhku kopsude jaoks ja kõrvu kostaks õrn sahin, kui lamad öösiti oma lumivalges voodis ja see uinutab su magama.


  • Toitu loob taimede ja loomade suguelu ja meis tekitab see himurust. Õuna või virsikut süües sööme puuvilja platsentat.


  • Peagi tulid teenijad sooja- ja külmaveekannudega ning puuvilja ja juustu täis vaagnaga. Manitsedes ennast, et need "teenijad" võivad olla parema päritoluga kui mina ise, kohtlesin ma neid suure viisakusega ning mõtlesin hiljem endamisi, kas polegi see mitte harmoonilise majapidamise saladus, et nii teenijat kui kuningat koheldakse võrdse viisakusega. (lk 437–438)
    • Robin Hobb, "Salamõrtsuka õpilane". Tõlkinud Kaaren Kaer. Varrak, 2000
Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel