Elevant

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
India elevant eestvaates

Elevant on londiliste (Proboscidea) seltsi elevantlaste (Elephantidae) sugukonda kuuluv suur loom.


 • Tema [Suure A'Tuini] seljal seisavad Berilia, Tubul, Suur T'Phon ja Jerakeen - neli hiigelelevanti, kelle õlgadele toetub maailmaketas. Nende ümber tiirlevad keerulistel orbiitidel pisike päike ja kuu, et aastaaegade vaheldumist esile kutsuda, kuid ilmselt mitte kusagil mujal multiversumis pole elevandil vaja teinekord jalga kergitada, et päikest mööda lasta.
  • Terry Pratchett, Stephen Briggs, "Kettamaailma teejuht". Tõlkinud Allan Eichenbaum. Varrak 2004, lk 41
 • Öeldakse, et palju aastaid tagasi, kui see maailm veel noor oli, kihutas viies elevant kriisates ja tuututades läbi atmosfääri ning maandus nii raskelt, et lõhestas mandreid ja kergitas üles mägesid.
Keegi ei näinud tema maandumist, ja sellega seoses kerkib üles huvitav filosoofiline küsimus: kui miljonite tonnide raskune vihane elevant kukerpallitades taevast alla sajab ja keegi seda ei kuule, kas ta siis - filosoofilises mõttes - tekitab mingit heli?
  • Terry Pratchett, "Viies elevant". Tõlkinud Allan Eichenbaum. Varrak 2006, lk 5
 • [Juss:] "Meie lugudes hüütakse neid tõmmukateks; ja räägitakse, et nemad sõidavad olivantside seljas, kui sõtta läevad. Nad panevad majad ja tornid olivantside selga ja puha, ja olivantsid pilluvad üksteisele kiva ja puid. Nii et kui sa ütsid: "Inimesed Lõunast, üleni punases ja kullas," siis küsisin mina: "Kas seal olivantse kah oli?" Sest kui seal oli, siis ma mõtsin vaadata, olgu see ohtlik või ärgu olgu. Aga nüüd ma vist ei näe kunagi olivantsi. Võib-olla polegi siukest looma olemas."
  • J. R. R. Tolkien, "Sõrmuste isand", teine osa "Kaks kantsi". Tõlkinud Ene Aru. Tallinn: Tiritamm 1997, lk 242
 • "Appi, appi!" karjatas Notsu. "Elevants, kohutav Elevants!" Ja ta põgenes augu juurest nii kähku kui jalad võtsid, ise aina kisades: "Appi, appi! Ko-hu-ut... E-e-le-vants... E-ehutav Kolevants!"
  • A. A. Milne, "Karupoeg Puhh". Tõlkinud Valter Rummel. Tallinn: Eesti Raamat 1977, lk 51
 • NOTSU (üllatunult): Oo, tere! Ah et mis see on või? See on minu tehtud Lõks ja ma ootan, et Elevants siia sisse lendaks.
ELEVANTS (kole pettunult): Oo! (Pärast pikka pausi): Ikka tõesti või?
NOTSU: Täpselt nii.
 • Poisid olid alustand selle augu kaevamist juba rohkem kui kuu aja eest. Tookord pidi sellest saama elevandipüünis ja nad kaevasid seda kolm päeva hommikust õhtuni, et see saaks ikka nii suur, et elevant tõesti sinna sisse mahuks..
Siis olid nad pikalt tülitsenud selle üle, kui suur elevant on. Egon, kellele kaevamine eriti ei meeldinud, ütles, et elevant pole suurem kui hobune, Albert aga väitis, et ta on autobussistki suurem.
Lõpuks olid nad küsinud õpetaja Sakariase käest, ja tema ütles, et elevant on väiksem kui autobuss ja tükk maad suurem kui hobune.
 • Jah, aga kui sind laiaks litsutakse, on asi naljast muidugi kaugel, olgu see pealegi su lemmikelevant.

Vanasõnad[muuda]

Välislingid[muuda]

Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel