Igor Gräzin

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Igor Gräzin Riigikogu liikmena

Igor Gräzin (sündinud 27. juunil 1952 Tartus) on Eesti õigusteadlane, poliitik ja jurist, mitme Riigikogu koosseisu ja 2018. aastast Euroopa Parlamendi liige.

Arvamused[muuda]

  • Selles mõttes oleme me rikkunud advokaat Mägi üht rahvusvaheliselt kõige kaitstumat inimõigust - õigust sõltumatule kohtupidamisele ja rangelt võttes kohtupidamisele üldse. Kui juhtunu loogikat pidi edasi minna, oleks ju palju odavam asjade kohtuliku arutamise asemel lihtsalt teha aegajalt järelepärimisi kõrgematesse kohtuinstantsidesse ja sealt tulevad otsused ohvritele kuulekalt ette lugeda. Jurist Franz Kafka on sellest oma "Protsessis" juba kirjutanud ja julgen kinnitada, et see ei ole teps mitte ilus raamat. Nii et see asjakene on nüüd meil kinni jooksnud nagu GAZ-51 mootor kunagise malevasuve lõpus. Mis võiks edasi saada? Normaalse demokraatliku jurisprudentsi seisukohalt on ainult üks väljapääs, kui jabur see sisuliselt ka poleks: asi ära lõpetada kohtuliku võimatuse tõttu.
    • Igor Gräzin advokaat Monika Mägi kohtuasjast 14. märtsil 1997. [1]
  • Väikese riigi draama selles sageli ongi, et omamata mistahes ressursse pikaks strateegiaks, tuleb langetada hetkelisi ja puhtpopulistlikke taktikaotsuseid. Ja pole meie süü, et tänane populism nõuab arvestamist 60ndate aastate vasakideoloogiaga («make love, not war!», seksrevolutsioon, Sartre, Garaudy ja Co), mis tegelike Euroopa ideoloogiliste väärtuste eiramisel pääseb domineerima sotsialistlikes valitsustes ja Brüsseli tippbürokraatias.
Ega ma tahtnudki öelda selles kirjatükis muud kui seda, et me kasvõi nüüdki, tagantjärele mõistaksime, et ohver, mille me euroliidule tõime, oli suur ja oluline: hinnakem seda ise ja nähku seda teised.
    • Igor Gräzin surmanuhtluse kaotamisest 28. märts 1998 [2]
  • Olen inimestele öelnud: tunnistage, et teil on depressioon, minge arsti juurde, ja jälgige, et see kunagi tagasi ei tuleks. See haigus ei ole ise ravitav, see ei lähe üle. Kui te näete mõnda tuima ja lolli inimest, siis tal võivad olla kõik hädad, sealhulgas krooniline alkoholism, kuid depressiooni tal pole. Kas Vargamäe Andresel oli depressioon ja ta lihtsalt ei märganud seda? Aga Krõõdal? See, et Oru Pearu oli asteeniline psühhootik, on täiesti selge. Meile kui rahvusele oleks see väga huvitav ja vajalik teadmine, kui tahame ellu jääda.
  • Ma ütleksin Andrus Ansipile ja teistele Eesti poliitikutele - hüpake sisse, sest vesi on väga soe. Siin on väga kihvt olla. Kandideerige Euroopa Parlamenti. Siin pole üldse hirmus, siin saab jõle palju asju teha.
  • Muide, mis on Eesti ideoloogia Euroopa Liidus? See on kokkuvõetav ühte lausesse: seibi pappi! Andrus Kivirähk on ju öelnud, tsiteerin, et sina sööks ka sitta kui tasuta saaks. Ma arvan, et Euroopa ei ole seda väärt.
  • Aga arvestama peab, et mul on siin issi ja mul on siin emme. Kaks kolleegi, kes minu eest väga hästi hoolitsevad. Minu emme on Yana Toom. Kes jälgib, et kõik oleks OK. Ja minu issi, kes elab minuga ühes hotellis, on Ivari Padar. Tõsi, ega me poliitilistes asjades väga kokku ei saa, aga me oleme vanad semud. Ma arvan, et keegi ei pane ühelegi kolmele meist pahaks, et me omavahel väga hästi läbi saame.

Viited[muuda]

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel