Colleen McCullough

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Colleen Margaretta McCullough (1. juuni 1937, Wellington, Uus-Lõuna-Wales, Austraalia – 29. jaanuar 2015 Burnt Pine, Norfolk) oli Austraalia neuroloog ja kirjanik. Tema tuntuim teos on "Ogalinnud" ("Thorn Birds"), mis on on ilmunud eesti keeles Urmas Rattuse tõlkes 1994 ja 1999, samuti on teosest tehtud telesari. Eesti keeles on ilmunud ka McCulloughi raamatud "Sündsusetu kirg" (tõlkinud Vilma Jürisalu, Tallinn: Ersen, 1999), "Tim" (tõlkinud Juhan Habicht, Tallinn: Ersen, 2000) ja "Usk kolmandasse aastatuhandesse" (tõlkinud Liina Pukk, Tallinn: Ersen 2002)

  • Meie pere oli vaene valge rämps. Isa oli Iirimaalt Ulsterist pärit, lõikas suhkruroogu ja oli igavene hale kuju. Ema abiellus temaga, et oma perekonna küüsist pääseda. Isa abiellus emaga, sest ta tahtis endale orja. Nad vihkasid teineteist algusest peale.
  • ["Ogalindude" peategelase kohta, kelle prototüübiks oli McCulloughi ema:] Kas kujutate ette, et kirjutate 280 000-sõnalise raamatu ja vihkate oma naispeategelast? Meggie kujutas endast kõike, mida ma naiste juures jälestan. Ta kannatas ja mis kõige hullem, ta nautis kannatusi.
  • Sigaretid on minu välispass siit planeedilt minema.
  • On kaht sorti kirjanikke. Need, kes kirjutavad, sest nad ei oska rääkida, ja need, kes räägivad nii palju, et keegi ei jaksa neid enam kuulata. Sellepärast nad hakkavad kirjutama. Kumb mina olen, on niigi selge!
  • [Justine:] Ma vihkan seda, kui pean hästi käituma. See toob minus välja halvima.
    • "Ogalinnud"