Peamised avalikud logid
Ilme
See on Vikitsitaatide kõigi olemasolevate logide ühendkuva. Valiku kitsendamiseks vali logitüüp, sisesta kasutajanimi (tõstutundlik) või huvipakkuva lehekülje pealkiri (samuti tõstutundlik).
- 20. november 2024, kell 22:23 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Beryl Bainbridge (Uus lehekülg: ''''Beryl Bainbridge''' (21. november 1932, Liverpool, Suurbritannia – 2. juuli 2010, London) oli Suurbritannia kirjanik. =="Igamees enda eest"== Beryl Bainbridge, "Igamees enda eest", tlk Airi Tenni, 2001. * Ma nägin teda veel korra, nendel venivatel sekunditel pärast minu hüpet ohvitseride maja katuselt alla ja enne veelainet, mis kandis mu endaga kaasa. Ta seisis reelingu ääres, üks käsivars selle ümber haagitud, et end paigal hoida, ja esmalt ma ei t...')
- 20. november 2024, kell 22:21 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/21 (Uus lehekülg: '* [Scurra:] "Minu elu läks mööda nagu välgusähvatus," ütles ta. "Nagu läheb sinugi oma." :"Sõnad," kähisesin. "Üksnes sõnad." :"Kuidas teisiti saaksime üksteisest aru?" nõudis tema. :"Ma armastasin teda," vingusin ma. "Ma tahtsin talle meeldida." :"Meil on vaid lühike aeg, et meeldida elavatele," ütles ta. "Ja terve igavik, et armastada surnuid." * Beryl Bainbridge, "Igamees enda eest", tlk Airi Te...')
- 19. november 2024, kell 23:24 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/20 (Uus lehekülg: '* Vastab tõele, et inimesed ei suudaks jääda ellu ilma "tugisüsteemita" – viljaka maa, puhta joogivee ja talutavate ilmastikutingimusteta. Need kõik on vajalikud, et inimesed saaksid Maal elada. See aga ei tähenda, et inimkonna vajadustele vastamine on ainuke põhjus, miks loodus eksisteerib. ** Helle Liht, "Looduse sakramentaalsest tähendusest", Usuteaduslik A...')
- 19. november 2024, kell 23:21 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Helle Liht (Uus lehekülg: ''''Helle Liht''' (sündinud 20. novembril 1966) on Eesti ökoteoloog. ==Kirjutised== * Probleemidena käsitlen arusaamu, mis näevad loodust sekulaarses kontekstis ainult instrumentalistlikult ja religioosses kontekstis pelgalt sümboolselt. Instrumentalistlik lähenemine, mis vaatleb loodust lähtuvalt inimlikest vajadustest ja soovidest, seab looduse põhifunktsiooniks inimelu ja -arengu võimaldamise. Väidan, et selline lähenemine hülgab looduse piibelliku käsituse,...')
- 19. november 2024, kell 23:07 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Inimkesksus (Ümbersuunamine lehele Antropotsentrism) Märgis: Uus ümbersuunamine
- 19. november 2024, kell 23:04 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Saastamine (Ümbersuunamine lehele Reostus) Märgis: Uus ümbersuunamine
- 19. november 2024, kell 02:56 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Rūta Šepetys (Ümbersuunamine lehele Ruta Sepetys) Märgis: Uus ümbersuunamine
- 19. november 2024, kell 02:54 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Ruta Sepetys (Uus lehekülg: 'pisi|Ruta Sepetys, 2016. '''Ruta Sepetys''' (sündinud 19. novembril 1967 Detroidis USAs) on Leedu päritolu USA kirjanik. =="Hallaaegade algus"== Tsitaadid väljaandest: Ruta Sepetys, "Hallaaegade algus", tlk Karin Suursalu, 2014. Romaan kajastab värvikaid pildikesi leedulaste seiklusrohkest reisist Siberisse 1941. aastal, sealsest elust ja tööst Siberi looduskaunite maastike keskel Nõukogude rahvaste vennalikus peres, mida vankumatul kä...')
- 19. november 2024, kell 02:54 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/19 (Uus lehekülg: '* Kunstiõpetaja ütles, et kui sügavalt hingata ja midagi kujutleda, võib sattuda sinna, näha seda, tunda seda. Vastasseisude ajal NKVD-lastega õppisin just seda tegema. Vaikuseaegadel klammerdusin oma roostetavate unistuste külge. Püssitoru ees haarasin igast lootuskiirest, lubasin endal soovida südame kõige sügavamatest soppidest. Komorov arvas, et piinab meid. Tegelikult põgenesime vaikusesse iseenda sees. Leidsime sea...')
- 17. november 2024, kell 17:08 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/18 (Uus lehekülg: '* Varem oli sõnal ''julgus'' hoopis teistsugune määratlus kui tänapäeval. Julgus tähendas algul "rääkimist kogu südamest". Aja jooksul on see definitsioon muutunud ja tänapäeval tähendab julgus pigem kangelaslikkust. Kangelaslikkus on väga tähtis ja muidugi vajame me kangelasi. Ometi arvan, et oleme kaotanud sideme ideega, et ausalt ja avatult rääkimine sellest, kes me oleme, rääkimine oma tunnetest ja kogemu...')
- 17. november 2024, kell 17:08 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Brené Brown (Uus lehekülg: 'pisi|Brené Brown , 2012. '''Brenè Brown''' (sündinud 18. novembril 1965 San Antonios, Texases, USAs) on USA psühholoog ja aimekirjanik. =="Ebatäiuslikkuse kingitused"== Brenè Brown, "Ebatäiuslikkuse kingitused", tlk Tiina Kanarbik, 2014. * Mulle meeldib see, millega tegelen. Mustrite otsimine on suurepärane töö ja tegelikult on kogu mu karjääri jooksul "mittenägemise" kat...')
- 17. november 2024, kell 09:53 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/17 (Uus lehekülg: '* Iga leiutaja, isegi geenius, on alati oma ajaja keskkonna kasvandik. Tema looming toitub enne teda loodud vajadustelt ja toetub nendele võimalustele, mis eksisteerivad temast väljaspool. Seepärast oleme tunnistajaks ka teaduse ja tehnika rangele ajaloolisele järjepidevusele. Mingi leiutis ega avastus ei teki varem, kui selleks on loodud materiaalsed ja psühholoogilised tingimused. Looming on ajalooliselt järjepidev protsess,...')
- 15. november 2024, kell 23:06 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Elspeth Barker (Uus lehekülg: ''''Elspeth Barker''' (16. november 1940, Edinburgh, Šotimaa – 21. aprill 2022, Aylsham, Norfolk, Inglismaa) oli Šotimaa kirjanik ja ajakirjanik. =="Oo, Kaledoonia"== Tsitaadid väljaandest: Elspeth Barker, "Oo, Kaledoonia", tlk Liisi Rünkla, 2022. * "Sa sööd selle ära. Enne lauast ei tõuse, kui taldrik on tühi." See reegel kehtis kõikide einete kõikidele käikudele, ja Janetil oli mitmeid kavalusi selle vastu, mõned vastikumad kui teised. Suurejo...')
- 15. november 2024, kell 22:54 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/16 (Uus lehekülg: '* Sel aastal ei jaksanud nartsissid pikemalt oodata. Nad surusid end läbi maa külma kooriku ja lõid tuhmunud lume sees õitsele. Otsekohe tuli metsik läänetuul ja keerutas nad pusasse, näpistas varsi, kiskus ära kuldsed trompetid, tuuseldas ellujäänuid ja surus nad maadligi. Kassid hulkusid tagaukse juures, kõheldes, kas riskida õueminekuga; nuhutasid tuult, korts nina otsas. Nartsissikeerises lebas vana labrador, otse tormi süda...')
- 15. november 2024, kell 16:02 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Kristi Vinter (Ümbersuunamine lehele Kristi Vinter-Nemvalts) Märgis: Uus ümbersuunamine
- 14. november 2024, kell 21:58 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/15 (Uus lehekülg: '* Metsas käimata ma ei oskakski elada. Kindlasti olete mõelnud vahel autoga sõites, et läheks metsa, aga näed, teeservas on ainult paksud tihnikud ja läbipääsmatu võsa. Tegelikult on selle võsa taga kõige lummavamad salapaigad. Ma armastan metsa, kus on kõdu, sammalt, lõhnu, elu ja kustumist, pimedust ja okste vahelt piiluvat valgust. Salapära. Käid ringi ja aina imestad, kuidas saab olla üks või teine asi jus...')
- 14. november 2024, kell 21:56 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Eilve Manglus (Uus lehekülg: ''''Eilve Manglus''' (sündinud 15 novembril 1977 Võtikveres) on Eesti ehtekunstnik. ==Intervjuud== * Metsas käimata ma ei oskakski elada. Kindlasti olete mõelnud vahel autoga sõites, et läheks metsa, aga näed, teeservas on ainult paksud tihnikud ja läbipääsmatu võsa. Tegelikult on selle võsa taga kõige lummavamad salapaigad. Ma armastan metsa, kus on kõdu, sammalt, lõhnu, elu ja kustumist, pimedust ja okste vahelt piiluvat valgust. Salapära. Käi...')
- 14. november 2024, kell 00:33 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/14 (Uus lehekülg: '* Teel tuppa kohtus Brita Anna ja tema emaga, kes parajasti trepikojast väljusid. Anna ema oli väga ärevil, juuksed sassis ja näost punane. Anna näis üsna pahur. :Suures klaaspurgis Anna käes käis tõeline möll. Seal olid peale kahe hiigelsuure ämbliku veel vihmauss, paar põrnikat ja priske tõuk. Purgi põhjas rullis ennast ringi viiner, vedeles üks sprott ja natuke hapukoort. Ilmselt oli...')
- 14. november 2024, kell 00:32 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Pille Kannisto (Uus lehekülg: ''''Pille Kannisto''' (sündinud 14. novembril 1967) on Eesti kirjanik. =="Britaga juhtub"== Pille Kannisto, "Britaga juhtub", 2022. * "Näha ei ole muud kui hiiresitta," teatas vanaema. Ta jätkas pahasel häälel, vaadates emale ja Britale kordamööda otsa: "Kas keegi teist juba teadis, et meil on hiired?" :Ema tegi, nagu otsiks midagi riiulilt. Brita vaatas maha. Tegelikult oli ta juba mitu õhtut köögist krabistamist kuulnud. Ja kraanikausikappi oli tõesti...')
- 13. november 2024, kell 00:45 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/13 (Uus lehekülg: '<poem> mu väike kontor asub voodi kõrval nurgas. too laseb kuuldavale veidraid vaikseid ohkeid mis eksitavad mind töö ajal sadistlikult tõmban katte ära panen kirjutusmasina linale ja lülitan sisse voodi kaebab et minuga on raske tema liistud on kokku kukkumas. ta vingub kui ma katan ta raamatute ja paberitega. ta teatab, et on tehtud liha ja vere jaoks </poem> * Wanda Coleman, "Voodijutt" ([https://po...')
- 13. november 2024, kell 00:44 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Wanda Coleman (Uus lehekülg: ''''Wanda Coleman''' (13. november 1946, Los Angeles, California, USA - 22. november 2013, Los Angeles, California, USA ) oli Ameerika Ühendriikide luuletaja, kirjanik ja stsenarist. ==Luule== <poem> voodi kutsub. istun pimedas elutoas püüdes teda eirata hommikuti, eriti pühapäevahommikuil ei lase ta mul tõusta, sa pead kauem magama, ütleb ta näoga lõunasse sunnib voodi mind lamama selili taeva suunas k...')
- 11. november 2024, kell 03:20 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Marsha Mehran (Uus lehekülg: ''''Marsha Mehran''' (11. november 1977, Teheran, Iraan - 30. aprill 2014, Lecanvey, Iirimaa) oli Iraani, USA ja Iirimaa kirjanik. =="Granaatõunasupp"== Tsitaadid väljaandest: Marsha Mehran, "Granaatõunasupp", tlk Hille Saluäär, 2007. * Laisalt käänuline keskaegne äritänav algas "Blue Thunder'i" võidunud burgeribaariga ja lõppes neljateistkümnendast sajandist pärit tolmunud kirikuga ja Pühale Patrickule püstitatud Ausammas|au...')
- 11. november 2024, kell 03:19 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/11 (Uus lehekülg: '* Kui Malachy nägi Layla eksootilist profiili sibulakotti täitmas, oli see märk, vastus igivanale küsimusele Jumala olemasolust — ''jah''. :Jah, Jumal on olemas. Jah, teispool Ballinacroagh' uniseid orge on elu. Jah, on olemas veel avastamata maailmu, mis just teda ootavad. Ja üks neist seisis praegu tema ees, just nagu Linnuteelt alla astunud.<!--//--> :Malachy tundis järsku nõrkust ja peapööritust. Silme eest l...')
- 11. november 2024, kell 03:01 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Retseptiraamat (Ümbersuunamine lehele Kokaraamat) Märgis: Uus ümbersuunamine
- 11. november 2024, kell 02:25 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Lucia Berlin (Uus lehekülg: ''''Lucia Berlin''' (12. november 1936, Juneau, Alaska, USA - 12. november 2004, Marina del Rey, California, USA) oli USA kirjanik. =="Koduabilise käsiraamat"== Tsitaadid väljaandest: Lucia Berlin, "Koduabilise käsiraamat", tlk Jüri Kolk ja Kaisa Kirotar, 2022. Enamiku jutte tõlkis Kolk, Kirotar tõlkis jutud "Koduabilise käsiraamat", "Hea ja halb", "Haldamatu", "Seksapiil" ja "Kallis Conchi". * Mu silmades oli paanika. Vaatasin endale silma ja langetasin pi...')
- 11. november 2024, kell 02:25 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/12 (Uus lehekülg: '* Üksindus on anglosaksi mõiste. Méxicos, kui sa sõidad üksi bussis ja keegi tuleb peale, ta ei istu mitte pelgalt sinu kõrvale, ta naaldub vastu sind. ** Lucia Berlin, "Rumal on nutta", tlk Jüri Kolk, rmt: "Koduabilise käsiraamat", 2022, lk 236')
- 8. november 2024, kell 17:25 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Tuuli Põhjakas (Uus lehekülg: ''''Tuuli Põhjakas''' (sündinud 10. novembril 1998) on eesti ajakirjanik ja kultuurikriitik. ==Artiklid== * Muusikali kirjutamine on peen kunst. See ei eelda vaid head ideed ja toredat stsenaariumi, vaid ka seda, et sul on stsenaariumist veel parem libreto ning sellega ühtivad toredad, meeldejäävad ja sisutihedad laulud. * «Vanamehe muušikal» ei ole tingimata halb, küll aga on seal omajagu puudujääke nagu vanal traktoril, mis kohe pärast parandu...')
- 8. november 2024, kell 17:21 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/10 (Uus lehekülg: '* Venemaa jaoks on palju muutunud pärast seda, kui Vene väed 24. veebruari varahommikul Ukrainasse tungisid, Nad ei ole enam oodatud - nende sisend Euroopa kultuuriruumile on ebavajalik ja üleliigne. Nagu tüütu laps, vastik kiusaja, kes liivakastist välja arvatakse. ** Tuuli Põhjakas, "Kultuurimaailm jätab Venemaaga hüvasti", Postimees, 1. märts 2022, lk 19')
- 8. november 2024, kell 17:02 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/9 (Uus lehekülg: ':Rooste sööb väljale unustet sahka. :Keldreist õuele valguvad rotid. :Tänavail õgivad üksteist nahka :tuldsülitavad robotid. : :Kõikjal pragiseb süütenööre. :Kodanikud kiiruga pakivad kohvreid. :Ajaloo pööre :nõuab ohvreid. * Heiti Talvik, "Surmatants" luulekogust "Kohtupäev" (1937)')
- 8. november 2024, kell 16:55 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Jooksva (Uus lehekülg: ' ==Proosa== * CALIGULA (''taltsutamatust naeruhoost haaratuna''): Riigikassa? Tõsi, no ütle nüüd, riigikassa, see on ju kapitaalne. :PALEEÜLEM: Muidugi, Caesar. :CALIGULA (''ikka veel naerdes, Caesoniale''): Eks ole, kallim, riigikassa on ikka väga tähtis asi? :CAESONIA: Ei, Caligula, see on teisejärguline küsimus. :CALIGULA: Ah, sina ei saa ju millestki aru. Riigikassaga on seotud võimsad huvid. Kõik on tähtis: finantsid, ühiskondlik moraal, välis...')
- 8. november 2024, kell 16:55 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Kaitsekõne (Uus lehekülg: ' ==Proosa== * CALIGULA: Ma ei salli kirjamehi ega suuda nende valesid taluda. Nad kõnelevad selleks, et mitte iseennast kuulata. Kui nad iseennast kuulaksid, siis nad teaksid, et nad ei ole midagi, ega suudaks enam rääkida. Minge, lõpetage, ma jälestan valetunnistajaid. :CHAEREA: Kui me valetamegi, siis tihtipeale enese teadmata. Nõuan, et mind süütuks tunnistataks. :CALIGULA: Vale pole kunagi ilmsüütu. Teie vale aga omistab tähtsust elusole...')
- 8. november 2024, kell 16:53 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Truism (Uus lehekülg: ' ==Proosa== * Vaimu sügavaimad ihaldused ka oma kõige kaugemale ulatuvais taotlustes on ajendatud alateadlikust tundest, millega iga inimene oma universumile läheneb — kodususevajadusest, selgusenäljast. Inimlik maailmamõistmine — see on eeskätt maailma inimlikuks taandamine, selle inimliku pitseriga märkimine. Kassi universum ei ole seesama mis sipelgakaru universum. Truismil "kõik mõtted on antropomorfsed" pole mingi...')
- 8. november 2024, kell 16:52 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Nähtus (Uus lehekülg: ' ==Proosa== * Vaimu sügavaimad ihaldused ka oma kõige kaugemale ulatuvais taotlustes on ajendatud alateadlikust tundest, millega iga inimene oma universumile läheneb — kodususevajadusest, selgusenäljast. Inimlik maailmamõistmine — see on eeskätt maailma inimlikuks taandamine, selle inimliku pitseriga märkimine. Kassi universum ei ole seesama mis sipelgakaru universum. Truismil "kõik mõtted on antropomorfsed" pole m...')
- 8. november 2024, kell 16:52 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Filosoofia põhiküsimus (Uus lehekülg: ' ==Proosa== * On üksainus tõesti tõsine filosoofiline probleem: enesetapp. Otsustada, kas elu väärib elamise vaeva või ei vääri, tähendab vastata filosoofia põhiküsimusele. Kõik muu — see, kas maailmal on kolm mõõdet, kas vaimul on üheksa või kaksteist kategooriat, tuleb teises järjekorras. See on lihtsalt mäng; enne tuleb vastata. Ja kui on õigus Nietzschel, kes arvab, et lugupidamisväärne ...')
- 8. november 2024, kell 16:51 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Surmaoht (Uus lehekülg: ' ==Proosa== * Mäss on niisiis üks väheseid järjekindlaid filosoofilisi seisukohti. See on inimese ja tema pimeduse pidev vastandus. See on kättesaamatu läbipaistvuse vajadus. See paneb maailma iga hetk küsimärgi alla. Nii nagu surmaoht annab inimesele asendamatu võimaluse seda mõista, nii aitab metafüüsiline mäss teadvust kogemusega lakkamata sammu pidada. See on inimese jätkuv konta...')
- 8. november 2024, kell 16:51 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Läbipaistvus (Uus lehekülg: ' ==Proosa== * Mäss on niisiis üks väheseid järjekindlaid filosoofilisi seisukohti. See on inimese ja tema pimeduse pidev vastandus. See on kättesaamatu läbipaistvuse vajadus. See paneb maailma iga hetk küsimärgi alla. Nii nagu surmaoht annab inimesele asendamatu võimaluse seda mõista, nii aitab metafüüsiline mäss teadvust kogemusega lakkamata sammu pidada. See on inimese jätkuv konta...')
- 8. november 2024, kell 16:50 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Ebajumal (Uus lehekülg: ' ==Proosa== * Selles ongi kogu Sisyphose vaikne rõõm. Tema saatus kuulub talle. See kaljurahn on tema oma. Ja nii sunnib ka absurdiinimene oma piina uurides vaikima kõik ebajumalad. Oma algsesse vaikimisse tagasipöördunud maailmas tõuseb äkki maa tuhat tasast, imelist häält. Need teadvuseta ja salajased sosinad, kõigi tema erinevate nägude kutse, on võidu teine külg ja tasu. Pole päikesepaistet ilma varjuta, ja ööd...')
- 8. november 2024, kell 16:48 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Termiidid (Uus lehekülg: ' ==Proosa== * Niisiis, ütleme lihtsalt, et Ankh-Morpork on niisama tulvil elu kui vana juustutükk kuumal suvepäeval, ta on niisama karjuv kui vandumine katedraalis, sama ere kui õlilaik, sama värvikirev kui sinikas silma all ja niisamuti täis tegevust, tootmist, askeldamist ja külluslikku puhtakujulist sebimist kui surnud koer termiidipesas. ** Terry Pratchett, "Mort". Tõlkinud Allan Eichenbaum. Varrak, 1999,...')
- 8. november 2024, kell 16:21 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Rähklemine (Ümbersuunamine lehele Askeldamine) Märgis: Uus ümbersuunamine
- 8. november 2024, kell 16:21 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Sekeldamine (Ümbersuunamine lehele Askeldamine) Märgis: Uus ümbersuunamine
- 8. november 2024, kell 16:20 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Sipelgakaru (Uus lehekülg: ' ==Proosa== * Vaimu sügavaimad ihaldused ka oma kõige kaugemale ulatuvais taotlustes on ajendatud alateadlikust tundest, millega iga inimene oma universumile läheneb — kodususevajadusest, selgusenäljast. Inimlik maailmamõistmine — see on eeskätt maailma inimlikuks taandamine, selle inimliku pitseriga märkimine. Kassi universum ei ole seesama mis sipelgakaru universum. Truismil "kõik mõtted on antropomorfsed" pole mingi...')
- 8. november 2024, kell 16:17 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Kesktee (Ümbersuunamine lehele Kompromiss) Märgis: Uus ümbersuunamine
- 7. november 2024, kell 22:21 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/8 (Uus lehekülg: '* "Mispärast nad üldse rändavad?" küsin lihtsameelselt. :"Kes?" :"Palverändurid." :Joonase kulmud kerkivad peaaegu juuksepiirile ja laup tõmbub kipra. :"Mõned otsivad pühasid paiku," ütleb ta. "Teised andeksandmist. Mõned loodavad leida iseennast. Mida sina näed, kui vaatad enda sisse?" * Sven Mikser, "Vareda", 2023, lk 14')
- 7. november 2024, kell 17:59 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Sven Mikser (Uus lehekülg: 'pisi|Sven Mikser, 2017. '''Sven Mikser''' (sündinud 8. novembril 1973 Tartus) on eesti kirjanik ja poliitik. Tema 2023. aastal ilmunud debüütromaan "Vareda" pälvis Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistluse peapreemia ning Emakeele Sihtasutuse keele- ja stiilipreemia. =="Vareda"== Tsitaadid väljaandest: Sven Mikser, "Vareda", 2023. * Mõisahoone on täpselt selline, nagu ma mäletan: suur kahekorruseline kivimaja, mille...')
- 7. november 2024, kell 14:39 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Sisyphose müüt (Uus lehekülg: ''''"Sisyphose müüt"''' on Albert Camus' 1942. aastal kirjutatud essee. Eesti keelde tõlkis "Sisyphose müüdi" Henno Rajandi; tõlge ilmus esmakordselt sarjas Loomingu Raamatukogu 51-52/1972. ==Tsitaadid teosest== Tsitaadid väljaandest: Albert Camus, "Sisyphose müüt", tlk Henno Rajandi, rmt: "Sisyphose müüt", Tallinn: Eesti Raamat, 1989, sari "Nobeli laureaat", lk 5-76. * On üksainus tõesti tõsine filosoofiline probleem: enesetapp. Otsu...')
- 6. november 2024, kell 18:51 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/7 (Uus lehekülg: '* Kuulates rõõmukära, mis alt linnast kostis, möönis Rieux, et selle rõõmu kohal ripub alati ähvardus. Rieux teadis seda, mida rõõmustav rahvahulk ei teadnud ja mida võib raamatuist lugeda, nimelt et katkupisik ei sure ega kao iialgi, et ta võib kümneid aastaid magada mööblis ja voodipesus, et ta ootab kannatlikult tubades ja keldrites, kohvrites, taskurätikutes, paberipahnas, ja et tuleb võib-olla päev. kus k...')
- 6. november 2024, kell 15:57 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Aleksandr Dormidontov (Uus lehekülg: ''''Aleksandr Dormidontov''' (hüüdnimega '''Kivimäe Sass'''; 23. september 1950, Tallinn – 2. november 2024, Tallinn) oli Eesti põlisvene hipi ja vene kultuuripärandi uurija Eestis, kollektsionäär, koduloolane ja arhivaar. ==Intervjuud== * Lilledeaegu oli hipi see, kes kasvatas endale pikemad juuksed, kui oli norm. Sest siis pügati ju lasteaias, pügati koolis, pügati komsomolis, pügati kommunistlikus parteis. Pügati igal pool. Ja...')
- 5. november 2024, kell 23:10 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Vikitsitaadid:Päeva tsitaadid/2024/november/6 (Uus lehekülg: '* Ballett on rahvusvaheline kunst, mis on rajatud traditsioonidele ning kasvab ja areneb just selle maa juurtest, kuhu ta on kasvama pandud. Balletis loeb anne ja pühendumus, ja kui meie rahvusteatri kunsti kannavad eestlaste kõrval edasi ka teiste rahvuste esindajad, siis esindavad nad ikkagi meie, Eesti balleti väärtusi ja traditsioone. ** Mare Tommingas, intervjuu: [https://www.vanemuine.ee/uudista/vanemu...')
- 5. november 2024, kell 22:41 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Mare Tommingas (Uus lehekülg: ''''Mare Tommingas''' (sündinud 6. novembril 1959) on eesti baleriin, koreograaf ja lavastaja. ==Intervjuud== ==Välislingid==') Märgised: Mobiilimuudatus Mobiiliveebi kaudu Täiustatud mobiilimuudatus
- 3. november 2024, kell 17:49 Ehitaja arutelu kaastöö alustas lehekülge Võõrdumine (Uus lehekülg: ' ==Proosa== * Kolmekümnenda eluaasta lähenedes tundis ta aina suuremat masendust röövretkede pärast, mida eriti viimase aja abielud olid ta sõpruskonnas sooritanud. Terved salgad kippusid rahutuks tegeval kombel hajuma ja kaduma. Kõige tabamatumaks osutusid tema enda kolledžikaaslased — ja just neile oli ta pühendanud kõige rohkem aega ning kiindumust. Enamik neist tõmbus sügavale pereellu, kaks olid surnud, üks ela...')